youtubedan-para-kazanmak

Youtube Para Kazanmak İçin 10.000 İzlenme Şart

Günümüzde para kazanmaya çalışan gençler direk ’da video paylaşmaya başlıyor.

Bu şekilde çok ciddi para kazananlar da var ama emeğinin karşılığını alamayanlarda var.Youtube bu günden sonra yeni başlayıp para kazanmaya çalışanlara olacak bir sınırlandırma getirdi. 10,000 görüntülenme almayan Youtube kanallarında özelliği aktifleşmeyecek. Bundan tam 5 yıl öncesinde Youtube kanal sahiplerine, Partnerlik özelliğini sunmuştu. Hem de bütün kanallara serbest bir şekilde. Bu Youtube, hatta video paylaşılan bütün mecralarda çok önemli bir adımdı. Bu sayede herkes kolayca para kazanacaktı. Zaten Youtube popüler yapan en önemli etken de bu yapmış olduğu özelliğiydi. Ama bu işe de hile hurda karıştı.

youtube-para-kazanma-

youtube-para-kazanma-

Birçok kanallar açıldı tek kişiye ait bu kanallardan, başka kanallara ait videolar yayınlandı. Bu videolardan hatırı sayılır bir para aldılar. Normalde bu kişiler başkasına ait videolar yayınladıkları için telif yemeleri lazım ama video da ufak değişiklikler yaprak Youtube’a kendi videoları gibi yutturuyor. Bu işten etkilenen en üst kademede müzik ve film, dizi kanalları nasibini alıyordu. Kendi içerikleri çalınıyordu ve bir şey yapamıyorlardı. Youtube bu adımla bütün bunların önüne geçmeyi planlıyor bu şekilde.

kolay para kazan

kolay para kazan

Güncel Partner özelliklerini paylaşan Youtube, getirmiş olduğu bu yeni düzenlemelerden dolayı izlenme sayısı 10,000’i geçemeyen kanallara ödemeleri yapılmayacak. Bu sayede içerik çalanlar direk tespit edilecek ve Youtube başlayanlar çabuk yükseleceğini düşünüyorlar.

 

Ayrıca kanal 10,000 izlenmeyi geçti, siz Partnerlik başvuru yaptınız ama gene kesin para kazanmanız açılacak diye bir şey yok. Youtube sizin nasıl içerik ürettiğinizi ve nasıl videolar yayınladığınızı. Bütün bu evrelerin ardından eğer kanalınız Youtube Partnerlik katılım formundaki her şeye uyuyorsa Partnerliğe, katılırsanız ödemeleriniz sorunsuz yatacaktır.

Diğer makalemiz de "Android Kullanıcıları İçin Güncelleme Geldi" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir