whatsapp-durum-ozelligi

WhatsApp Status Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

whatsapp-durum-yeni-ozellikler

whatsapp-durum-yeni-ozellikler

Sürekli olarak değişime ve yeniliğe giden popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, rakiplerine ayak uydurmak ve kullanıcı kaybetmemek için her türlü yolu deniyor. Bunun en yegane kuralı ise elbette en çok rağbet gören rakip uygulama özellikleri. Zira bunu teknolojinin tüm alanında görüyoruz. Tüm büyük firmalar yenilik yaparken diğer firmaların en çok kullanıcı çeken özelliklerinden faydalanarak yeni özellikleri kendi yazılımlarına entegre ediyorlar. Bunun mobil ayağında ise WhatsApp, Snapchat’ten tanıdık olduğumuz görsellere emoji ve yazı ekleme özelliğini kendi bünyesinde sunmaya hazırlanıyor.

whatsapp-status-nedir

whatsapp-status-nedir

WhatsApp Durum (WhatsApp Status) adı verilen yeni özellik ile birlikte, aramalarınızın ve sohbetlerinizi arasına yeni sekmeler ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca belirlediğiniz kişiler ile medya öğeleri paylaşabiliyor, videolarınızı yayınlamadan önce rötuş çekebiliyorsunuz.

whatsapp-video-filtreleri

whatsapp-video-filtreleri

Yeni WhatsApp Durum özelliği henüz mevcut sürüme kullanılabilir değil. Çünkü bu özellik daha beta sürümünde ve kullanıcıların kullanımına sunulmadı. Root’lu android kullanıcıları ve Jailbreak’li İOS kullanıcıları ise bu mevcut özelliği ekstradan paketler indirerek telefonlarında deneyebiliyorlar. Bu nedenle root’lu yada jailbreak’li bir cihaza sahip değilseniz, biraz daha beklemeniz gerekecek.

 

Diğer makalemiz de "Google Duo Nasıl Kullanılır?" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.

Incoming search terms:

  • whatsapp status nedirBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir