Son Yayınlanan iPhone 7 Görseli Gerçek mi?

Daha önceleri sizlerle iPhone 7 ile ilgili tahmini görüşlerimizi aktarmıştık. Bunun üzerinden çok süre geçmeden, gelen sızıntıları doğrular nitelikte başka bir sızıntı görsel daha ortaya çıktı. Gelen bu görsele göre, iPhone 7 teknik özellikler olarak bilinmez ancak tasarım olarak büyük bir hayal kırıklığı yaratacak. Çünkü cihazda hafif bir incelme dışında köklü bir değişiklik gözlenmiyor.

Daha önceki sızıntılarının çoğu doğru çıkan uzak doğu kökenli Weibo tarafından yayınlanan yeni iPhone 7 görseli, yine iPhone 7‘ye ait olduğu iddia edilen telefon kılıflarına birebir uyuyor. Kimilerine göre ise sızdırılan bu görseller gerçeği yansıtmıyor çünkü arka kameranın konumu çok fazla çirkin duruyor. Yani ne telefonun köşesinde, ne de ortasında duran çirkin bir kamera söz konusu. Bu açıdan bakıldığı zaman bizlerde Apple‘ın kamerayı böyle biçimsiz bir şekilde konumlandıracağını düşünmüyoruz fakat böylesi bir tasarımın sunulması durumunda ise hiç şaşırmayacağız.

Muhtemel iPhone 7 Tasarımları

Muhtemel iPhone 7 Tasarımları

Apple‘ın tasarımlar konusunda sürekli inişli çıkışlı grafikler sergilediği bir gerçek. Şimdi buna geçmişten birkaç basit örnek verelim. Hatırlayacağınız gibi Apple, iPhone 4 tasarımı ile oldukça beğeni toplamış, devamında iPhone 5 ile aynı tasarımı biraz daha zarifletmişti. iPhone 5S ile birlikte bu tasarım devam ederken, çoğu kişi yine köşeli ve metal çerçeveli bir iPhone beklerken, iPhone 6 tasarımı ortaya çıktığında kitleleri ikiye bölmüştü. Çünkü tamamıyla yeni bir tasarım söz konusuydu. Akabinde 2016’nın çeyreğinde tanıtılan iPhone 5Se beklentileri ise, daha ufak ekrana sahip bir iPhone 6 ortaya çıkacağı yönündeydi. Fakat kullanıcılar yeniden ters köşe oldu ve 5S tasarımıyla birebir aynı, teknik özellikleri iPhone 6S‘e çok yakın bir telefon ortaya çıktı. Bu da demek oluyor ki, 4-5-6 diye yükselen her model farklı tasarımlarla gelmiyor, Apple beklenti içinde olanları önce hayal kırıklığına uğratıyor, ardından yeni tasarım ile gönlünü alıyordu. Bizde bu açıdan olayın gidişatına bakınca, Eylül ayında yeni bir tasarım bekleyen kullanıcıları büyük hayal kırıklıklarının beklediğini düşünüyoruz. Bakalım ilerleyen aylarda ne gibi sürprizler ortaya çıkacak.

Geleceğin iPhone Modelleri

Geleceğin iPhone Modelleri

 

Diğer makalemiz de "General Mobile GM 5 Plus Hakkında Herşey" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir