Suya ve Toza Dayanıklı Telefonlar

Samsung Galaxy S8 Active Özellikleri ve Fiyatı

Yılın en beğenilen amiral gemileri arasında gelen ve satış rakamlarıyla firmanın yüzünü güldüren Samsung Galaxy S8, serinin dayanıklı sınıfı olarak nitelendirilen Active modeliyle taçlandı.  Samsung’un amiral gemilerinin bir tık daha dayanıklı sürümleri olan Active modelleri, Galaxy S8 içinde yeniden tasarlanıyor. Resimlerden de anlaşılacağı üzere, telefon düşmelere karşı dayanıklı olması amacıyla sanki üzerinde kılıf varmış gibi görünüyor. Köşelerde ki oval tasarımdan da bu yüzden vazgeçilmiş. Haliyle bu,  S8 görünümüne sahip dayanıklı bir telefon isteyenleri biraz üzebilir. Bu gelişmiş çerçeve aynı zamanda kırılmalara,toza ve suya karşı da dayanıklılık sağlıyor.

Samsung Galaxy S8 Active

Samsung Galaxy S8 Active

Yeni Samsung Galaxy S8 Active, dayanıklı gövdesinin arkasındaki pürüzlü yüzeyle daha iyi tutunma sağlarken, arka kısımdaki çukurlu köşelerde hoş bir ambians sağlamış. Telefonun üst ve alt kısmından yanlara doğru kıvrılan kalkan benzeri çerçeveler de oldukça şık duruyor. Ayrıca bu yeni dayanıklı telefonun tasarım dışında diğer bütün özellikleri hemen hemen Galaxy S8 ile aynı düzeyde.

Samsung Galaxy S8 Active Özellikler

Samsung Galaxy S8 Active Özellikler

Samsung Galaxy S8 Active Teknik Özellikleri

  • Ekran: 5.8” (1440 x 2960 piksel-568 PPi)
  • Ekran Dayanıklılığı: Corning Gorilla Glass 5 (3D Touch Destekli)
  • İşlemci: Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835
  • GPU: Adreno 540
  • Depolama: 64 GB
  • RAM: 4 GB
  • Arka Kamera: 12 MP (f/1.7 Diyafram Aralığı- 1/2.5″ sensör boyutu)
  • Ön Kamera: 8 MP (f/1.7 Diyafram aralığı)
  • Batarya: 4000 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 7.0 (Nougat Arayüzlü)
Samsung Galaxy S8 Active Gold

Samsung Galaxy S8 Active Gold

Galaxy S8 Active Türkiye’de Satışa Çıkacak mı? Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Teknik özellikleri bakımından, Samsung Galaxy S8 Active‘in oldukça gelişmiş bir akıllı cihaz olduğunu görüyoruz. Gorilla Glass‘ın son sürümü olan 5 ile ekran kısmında da dayanıklılığa gem vuran telefon, bataryası ile de göz dolduruyor. Ancak fiyatı bakımından pek iyimser konuşamıyoruz. İlk etapta Amerika’da AT&T logolu şekilde satılacak olan cihaz, daha sonra ithalat ve ihracat firmaları tarafından sim kilitsiz şekilde diğer ülkelere taşınabilecek. Ülkemize geleceğine ise kesin gözüyle baktığımız telefonun, muhtemel satış tarihi olarak Eylül-Ekim aylarını ön görüyoruz. Şimdi gelelim fiyat konusuna. Verilen bilgilerde yurt dışı için 800 dolar gibi bir satış rakamından bahsediliyor. Ülkemizde ise cihazın fiyatının 3100-3600 TL bandında olması kuvvetle muhtemel. Zaten beklenen iPhone 8 rakamlarından sonra diğer firmaların da bu konuda bir fiyat artışına gideceğini bekliyorduk. Artık ülkemizde ucuza iyi telefon almak gittikçe zorlaşıyor. Bakalım ilerleyen tarihlerde ne gibi haberler alacağız.

Suya ve Toza Dayanıklı Telefonlar

Suya ve Toza Dayanıklı Telefonlar

Diğer makalemiz de "Meizu Pro 7 ve Pro 7 Plus Özellikleri ve Fiyatı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir