Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Hakkında Herşey

 

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Ekran

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Ekran

Samsung’un en iddiali tablet modellerinden birisi olan Galaxy Note Pro 12.2 geçtiğimiz CES 2014 fuarında tanıtılmış ve büyük ilgi görmüştü. Kısa bir süre önce ülkemizde de satışa sunulan yeni Samsung Galaxy Note Pro 12.2, gelişmiş teknik özellikleriyle beğeni toplarken, diğer tabletlere olan üstünlükleri ile dikkat çekiyor. 12.2inç’lik 2560x1600pixel ekranı ile 247 ppi değerinde görüntüler sunan tablet, böylece video ve resimlerde yüksek performans sunuyor. WiFi,3G ve LTE destekli farklı modelleri bulunan tabletin S Pen kalemi sayesinde çok daha yetenekli bir kullanış stili bulunuyor. Dev cüssesiyle bir dizüstü bilgisayara alternatif olabilecek ürün, büyük ekranı ile birçok amaca hizmet edebilir. 7.95mm kalınlığında ki tabletin ağırlığı ise 750gr. Bu ağırlık kullanılmış olan kaliteli malzemeden ve büyüklüğünden dolayı olacak ki, uzun süre elde taşımak yorucu hale gelebiliyor. Siyah ve beyaz olarak iki farklı renk seçeneği bulunan ürünün en şık yönlerinden birisi ise arka yüzündeki deri kaplama. Böylece çizilmelere karşı da dayanıklı olan tablet, elde daha rahat kavranabiliyor. Deri arka kaplamayı destekleyen metal çerçeve ise ürüne kompakt bir görünüm kazandırmış.

 

Samsung Galaxy NotePRO 12.2

Samsung Galaxy NotePRO 12.2

Tabletin sağ tarafında MicroSD ve Micro USB 3.0 yuvası bulunurken, sol tarafında ise kulaklık girişlerini görüyoruz. Cihazın iki tarafına konumlandırılmış olan hoparlörler ile sesi eşit seviyede dağıtarak daha yüksek düzey çıkış elde edilirken, üst kenardaki güç ve ses butonları ile gerekli kontrolleri de rahatlıkla yapabiliyoruz. Süper Clear LCD özelliğine sahip olan ekranı ile ön ve arka kamerası ile kaliteli görüntüler elde edebilirken, canlı ve parlak renkler sayesinde yüksek çözünürlüğün tanıdını çıkarabiliyoruz. Android 4.4KitKat işletim sistemiyle gelen tabletin Samsung’a özel arayüzü de unutulmamış. Eski sürümlerine nazaran daha fazla geliştirilen bu arayüz, Flipboard stili Magazine UX arayüzü sayesinde uygulamaları ve widget’ları Flipboard stilinde yansıtıyor.

 

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 S-Pen

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 S-Pen

Cihazın tasarımcıları, tabletin iş dünyasına tamamen hakim olmasını hedeflediklerinden, profesyonel bir yardımcı olarak onu düşünmüş ve ince detayları cihaza dahil etmeyi başarmışlar. Böylece ana ekrana bulunan üç ayrı bölüm ile ön plana çıkan dizayn, Google Ajandası,E-Posta ve Haberler başlığı ile bölünüyor. Tablette hazır yüklü olarak gelen e-Meeting,Hancom Office ve Remote PC uygulamaları, işlerinizi daha kolay yönetmenize olanak sağlıyor. S-Pen kalem ve Çoklu pencere ile yeni bir boyut kazanan tablette, parmağınızı ekranın sağ kısmından hafifçe kaydırdığınız zaman beliren çekmece ile uygulamalar görülüyor ve ayrı pencereler halinde bu uygulamaları açmak mümkün. Kısaca en önemli özelliklerden birisi olan bu özellik ile pencereyi ikiye bölerek aynı anda farklı uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Bu da işlerinizi iki kat hızlandırmak anlamına geliyor. S-Pen kalemi sayesinde görev notu,temassız komut,ekran notu,karalama defterinin vb uygulamalar pratiklik kazanırken,S Finder ve S Note uygulaması ile önemli işleri kolaylaştırma özelliği ön plana çıkıyor.

 

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Aksesuar

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Aksesuar

Ürünün teknik özellikleri içerisinde ise sekiz çekirdekli Exynos Qualcomm Snapdragon 800 işlemci göze çarparken, bu çekirdeklerin dördü 1.9GHz hızında, diğer dördü ise 1.3GHz hızında çalışıyor. Ayrıca yeni tablet 3gb sistem belleği ile de gücüne güç katıyor. 32gb dahili depolama alanına sahip olan tablette, arttırılabilir 64Gb microSD desteği de mevcut. 9500 mAh bataryası ile çıtayı bir hayli yükselten tablet, tam profesyonellere hitap ediyor. Çoklu pencere özelliğiyle kullanıldığı durumlarda dahil gücünden ve hızından hiç birşey kaybetmeyen tablet, her türlü işin üstesinde rahatlıkla gelebiliyor.

 

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Kalınlık

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Kalınlık

Ön kısmında 8.0megapixellik bir kamera bulunan Galaxy Note Pro 12.2, zengin modlarıyla farklı efektiflere sahip resimler elde ederken, 4:3 oranında 3264×2448 pixel, 16:9 formatında ise 3264×1836 pixel kalitesinde resimler çekiyor. Bu kalitede resimler çeken bir kameranın 1080p’nin altında videolar kaydetmesi beklenemez elbette. Ön kısmında da 2.0 megapixellik bir kamera olan tablet, görüntülü görüşmelerde de oldukça kaliteli görüntüler elde ediyor. Ürünün fiyatları konusuna gelecek olursak, Note Pro 12.2’nin WiFi’li modeli  2.199 TL iken  WiFi + 3G modeli ise 2.499 TL’lik fiyata sahip.

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Aksesuarları

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Aksesuarları

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Hakkında

Samsung Galaxy NotePRO 12.2 Hakkında

Diğer makalemiz de "Gigabyte P34G Dizüstü Özellikleri ve Fiyatı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir