Piyasadaki En İyi Akıllı Telefon

Oyuncular İçin Özel Akıllı Telefon: Razer Phone

Oyuncu piyasasının önde gelen temsilcilerinden ve tedarikçilerinden olan Razer, yaptığı açıklamada yeni bir telefon üzerinde çalıştıklarını ve bu telefonun 1 Kasım’da resmi olarak tanıtılacağını duyurdu. Beklendiği gibi bilhassa oyun üzerine odaklı bir akıllı telefon olacak yine Razer Phone ile anlıyoruz ki, artık akıllı telefon piyasasına yeni bir oyuncu daha giriyor. Telefonun teknik özellikleri hakkında ise resmi bir açıklama yada detay verilmedi ama GFXBench testlerinde bazı detaylar netlik kazandı gibi.

 

Teknik Özellikleri

GFXBench testlerinde ortaya çıkan ayrıntılara göre telefonda 5.7” büyüklüğünde bir ekran bulunacak. Bu ekran bir oyuncu için yeterli mi diye soracak olursanız, bize göre tam olarak ideal boyut seçilmiş. Zira telefon oldukça büyük bir ekrana sahip olacak, zaten daha fazlası onu tablet sınıfına sokardı. Bu ekranın 2560×1440 çözünürlüğünde olması ve ekran kasa oranının 16:9 olması ise yine standart bir düzey. Yani bu konuda telefonun herhangi bir ayırt edici özelliği bulunmuyor.

En İyi Oyun Telefonu

Razer Phone’un diğer özellikleri ise üst sınıf akıllı telefonlara eşdeğer. Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ile birlikte Adreno 540 GPU, oyun konusunda hemen hemen tüm ihtiyacı karşılıyor gibi. Yani bu işlemci ve grafik işlemci ikilisi ile birlikte, piyasada ki bütün oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz çünkü, telefonun RAM kapasitesi 8GB seviyesinde. Buradan da anlayacağınız üzere, bu yeni çiçeği burnunda amiral gemisi bugüne kadar ki en yüksek RAM oranına sahip akıllı telefon olacak.Aynı zamanda 64GB depolama alanı ile gelecek  telefonun en çok merak edilen yanlarından birisi ise bataryası. Ne yazık ki bu konuda herhangi bir bilgi henüz bulunmuyor. Ama böyle bir performans canavarı için minimum 4000 mAh batarya şart denilebilir.

Oyun için akıllı telefon

Razer Phone Kamerası

Razer’in yeni akıllı telefonu, kamera konusunda çok büyük bir yenilik taşımıyor. Zaten oyun oynamaya yönelik bir telefon olarak tasarlandığından ötürü, cihazda 12MP arka, 8MP ön kameraya yer verilmiş. Bu kameralar orta sınıf düzeyde görünse de, kamera konusunda ihtiyaçlara rahatlıkla yanıt verebilecektir. Telefon hakkında söyleyebileceklerimiz ise şimdilik bu kadar. Tasarım,diğer teknik detaylar ve fiyatlar hakkında ise konuşmak için 1 Kasım’ı bekleyeceğiz.

 

Razer Phone

Diğer makalemiz de "Sony Xperia XZ1 Özellikleri,Fiyatı ve Alternatifleri" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir