Nokia'nın Gizli Akıllı Telefonu

Nokia’nın Yeni Amiral Gemisi Nokia P Sızdı.!

Daha önceleri piyasanın kralı olarak bilinen Nokia, yaşadığı sert düşüş ve iflasların ardından, yeniden piyasaya dönmek için ummalı bir çalışma içerisinde. Önceleri kullanıcı isteklerini görmek yerine gözlerini kapatıp 2016 yılında bile bar tipi telefonlar üreten Nokia, yeni bir akıllı telefon ile eski günlerine dönmek istiyor. İsminin Nokia P olacağı konuşulan yeni bir Nokia modeli, geçtiğimiz günlerde Weibo web sitesi üzerinde ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre bu yeni amiral gemisi 27 Şubat 2017 tarihinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC 2017)’n de tanıtılacak.

Nokia'nın Yeni Akıllı Telefonu

Nokia’nın Yeni Akıllı Telefonu

Yeni Nokia P’nin tasarımına bakınca herhangi bir köklü değişiklik görmüyoruz. Zaten şuanda Nokia’nın mevcut durumunu göz önünde bulundurulunca, ekonomik açıdan Ar-Ge için uygun konumda olduğunu söylemek doğru olmaz. Fakat malzeme konusu hakkında biraz daha ümitliyiz. Cihazın tamamen alüminyum yekpare bir kasaya sahip olması ve keskin köşeli olmamasını ise bunun en büyük nedenleri arasında. Yeni Nokia P’nin teknik özellikleri ise önceki modellere nazaran çok daha iyi bir seviyede. Snapdragon 835 çipset, Quad HD çözünürlüklü bir ekran ve 6GB RAM ise telefonun ana özelliklerini oluşturuyor. Bu teknik kadro ile birlikte, telefonda 23MP Zeiss lensine sahip bir kamera bulunuyor.

Nokia P Özellikleri ve Fiyatı

Nokia P Özellikleri ve Fiyatı

2017’de düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresi‘nde Yeni Nokia P ile birlikte başka Nokia modelleri de tanıtılacak. Bu telefonlar hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor fakat, teknik özellikleri bakımından en güçlü telefonun Nokia P olacağı söyleniyor. Yani diğer modeller Nokia P‘nin biraz daha alt seviye özelliklerine sahip olacak ve tasarımı bakımından biraz daha farklı olacaklar. Bu yeni cihazların isimeri ve özellikleri hakkında gelecek olan bilgileri de yine siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Nokia P İncelemesi

Nokia P İncelemesi

Diğer makalemiz de "Huawei Honor Magic İncelemesi ve Fiyatı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir