Nokia’nın Yeni Akıllı Telefonu: Nokia C1

Nokia C1 Teknik Özellikler

Nokia C1 Teknik Özellikler

Microsoft ile çıkışa geçen Nokia, bu başarıyı sürdürmek için yeni bir hamle daha yaptı. Bazı modellerinde Windows Mobile işletim sistemi ile aradığı ilgiyi göremeyen üretici, android işletim sistemine sahip diğer Lumia modelleri ile farklı bir bakış açısı yarattı. Bunlardan bir yenisi ise Nokia C1 olacak. Çin kaynaklı bir web sitesinden yayınlanan haberde, yeni telefonun teknik özellikleri gün yüzüne çıktı bile.

Yeni Nokia C1 Özellikleri

Yeni Nokia C1 Özellikleri

Yeni Nokia C1 hakkında verilen bilgilere göre, telefonda Full HD çözünürlüklü 5inç büyüklüğünde bir ekran bulunacak. İntel ürünü bir işlemci ile gelecek olan telefonun saat hızı ise 2800MHz. 32/64/128GB olmak üzere üç farklı depolama kapasitesine sahip olacak telefon, 3GB sistem belleği ile karşımıza çıkacak. Genel anlamda bakıldığı zaman bu miktar, bir akıllı telefon için oldukça iyi bir düzey ve işlem hızı açısından oldukça yeterli gözüküyor.

Nokia C1

Nokia C1

Telefonun gelişmiş özellikleri bununla da sınırlı değil. Selfie hayranları için Nokia C1’in ön kısmında 5megapixel değerinde, arka kısmında ise 20.1megapixel değerinde bir kamera bulunacak. Bu da demek oluyor ki 5inç’lik ekranda görsel bir şölene şahit olabiliriz. Bunun yanı sıra cihazı çalıştıracak olan Android Lollipop 5.0 işletim sistemi ve 3100mAh değerindeki batarya ise telefonu güçlü kılan diğer özellikler arasında. Nokia C1 hakkında gelen haberler bununla da sınırlı değil. Aynı cihazın Windows Phone işletim sistemine sahip 2GB ram kapasiteli bir versiyonunun da üretilmesi söz konusu. Nokia C1’in android sürümde ise Nokia Z arayüzü tercih edilmiş.

Nokia C1 2015

Nokia C1 2015

Yeni Nokia C1’in özelliklerine göz gezdirdiğimiz zaman rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Nokia kedi olalı bir fare tutmayı başarmışa benziyor. Tabi ki cihaz hakkında gelen haberler doğruysa. Çünkü Nokia’nın akıllı telefon piyasasındaki mantıksız hamleleri ve anlamsız üretim stratejileri sonunda şirketin sonunu getirmişti. Umarız ki 2015 yılı Nokia için daha iyi cihazların ortaya çıkarılacağı, teknik özellikleri açısından “anlamlı” ürünlerin tanıtılacağı bir yıl olur.

Diğer makalemiz de "2015 Yılı Apple iPhone Yılı Olacak" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.

Incoming search terms:

  • nokia c1 fiyatı teknosa
  • nokia c1 android ne zaman çıkacak
  • nokia c1 android fiyatı
  • nokia c1 android fiyatı teknosa
  • Nokia C1Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir