LG G5 Nasıl Olacak

LG’nin Yeni Amiral Gemisi G5 Yüzünü Gösterdi

Yeni LG G5

Yeni

Görünen o ki bu yıl akıllı telefon piyasası oldukça çetin geçecek bir savaşa sahne olacak. Çünkü üreticiler tarafından açıklanan satış rakamları geçmiş yıllarla karşılaştırıldığı zaman görülüyor ki, kullanıcıların büyük kısmı oldukça kararsız. Ayrıca LG ve HTC‘nin umduğu çıkışı bir türlü yakalayamaması ve piyasaya çok sayıda yeni rakiplerin çıkması nedeniyle, bu markalar artık en büyük kozlarını oynamak zorunda kalıyor. LG‘nin bu konuda ki son ümidi ise LG G5 olacak.

Yeni LG G5, 1440 x 2560 piksel  çözünürlüklü 5.6inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Adreno 530 grafik işlemcisi ve 4GB RAM ise diğer yüksek seviye özellikler arasında iken, 4 çekirdekli Snapdragon 820 işlemci cihazın güç merkezi olacak.Ön tarafta 8MP ve arka tarafta 16MP kamera ile 4K video desteği de LG G5‘in diğer yetenekleri arasında.

LG G5 Yenilikleri

LG G5 Yenilikleri

LG G5‘te ki ilk göze çarpan yenilik sol tarafa taşınan ses düğmeleri olacak.Daha da genişleyen ekran çerçevesi ise onu daha şık kılacak ve elbette daha dayanıklı olacak. Cihazın arka kısmındaki çift kamera ise akıllara HTC‘nin ultrapiksel kamerasını getirirken, Türk Telekom TT175‘ten tanıdık olduğumuz arka kısımdaki parmak izi okuyucu da LG G5‘te tam olarak aynı yere konumlandırılmış. İlerleyen yıllarda tüm android akıllı telefonlarda bulunması beklenen USB-C soketi de yine gelen değişiklikler arasında. Son olarak yeni LG G5‘in tanıtım tarihinin ise 21 Şubat olarak belirlendiğini hatırlatalım.

LG G5 Ekranı

LG G5 Ekranı

 

Diğer makalemiz de "İşte Beklenen Ucuz iPhone Modeli: iPhone 5SE" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir