LG G6

LG G6’nın İlk Görselleri Sızdı ve Tasarımı Gözüktü

Şubat ayında tanıtılması beklenen LG’nin yeni umudu G6 ile ilgili haberler iyiden iyiye gelmeye başladı. Daha öncede hakkında bazı sızıntılar yapılan cihazın bu kez tasarımı büyük ölçüde netlik kazanmış durumda. Bir video da ortaya çıkan ve 3 boyutlu olarak görülen telefonun yalnızca ekranı gizli. Şimdi LG G6’ya biraz yakından bakalım.

LG G6 Kamerası Nasıl Olacak

LG G6 Kamerası Nasıl Olacak

Yeni LG G6, bu kez ayrılabilen modüler bir yapıya sahip olmayacak. Çünkü LG G5 modelinde her ne kadar bu tasarım ilgi çekici olsa da, bazı teknik detaylar cihazın popülaritesini yitirmesine neden olmuştu. Bunlardan ilki, çıkarılıp takılan batarya yuvasının zamanla gevşemesi ve kasa ile batarya arasında boşluk oluşması, ötekisi ise kasasını rahatlıkla çizilmesi ve izler oluşması. LG bundan ders çıkartmış olacak ki, yeni modeli yekpare bir gövdeye oturtmuş.  Ayrıca cihazın parlayan gövdesine baktığımız zaman onun alüminyum vb. bir madde olmadığı, parlak ve pürüzsüz olduğu görülüyor. Buradan yola çıkarak, telefonun gövdesinin cam alaşımlı plastik yada sert plastikten yapılacağı sonucuna varıyoruz.

LG G6 Tasarımı Nasıl Olacak

Nasıl Olacak

Yeni LG G6 modeline baktığımız zaman, öncekinden farklı olarak ses tuşlarının yapışık değil ayrık olduğu, USB-C portu bulunduğu ve hoparlörlerin cihazın alt kısmına konumlandırıldığını görüyoruz. Ekran boyutu olarak ise en çok tutulan ebatlardan birisi olan 5.3inç tercih edilirken, arka kısımda bir parmak izi okuyucusuna sahip güç tuşu bulunuyor. LG G6’nın  kablosuz şarj özelliği ile hızlı şarj olabilen bir batarya ile geleceği konuşulurken, farklı odaklara sahip duble kamerasının da bulunacağı diğer sızıntılar arasında.

Cihazın genel anlamda diğer teknik özelliklerinin kullanıcıları üzmeyeceğini düşünüyoruz fakat kalınlık konusunda LG‘nin bir çalışması yok gibi. Çünkü cihaz önceki modelleri ile hemen hemen aynı kalınlıkta duruyor. Hatta kenarların oval tasarımdan köşeli tasarıma geçmiş olması, cihazın biraz daha kaba durmasına neden olabilir. Dileriz ki LG bu yeni kasada güçlü bir batarya düşünmüştür.

 

Diğer makalemiz de "Samsung Galaxy A5 (2017) Hangi Özellikler İle Geliyor?" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir