Kendi iPhone 6s yapmak

Kendinize iPhone Yapın

Varsayalım ki şuanda Çin’de bir yerdesiniz. İPhone almayı düşündünüz ama çok pahalı o zaman yazımızı okumaya devam edin iPhone yapmayı öğrenin.

Scotty Allen, 1000 doları var ve bunun büyük bir kısmını gezmeye harcamış geriye kalan 300 dolar gibi bir kısım ile de satın alınmaz. Bu sebeple tam da akılı telefon malzemelerinin bulunduğu ülke Çin de iken bir telefon yapmayı düşünmüş. Scotty Allen, yapmayı başarmış hem de sorunsuz. Ekran, pil, arka gövde ve Touch ID gibi aparatları hiçbir sorun ile karşılaşmadan sapasağlam birleştirmiş.

iphone tasarmlamak

iphone tasarlamak

Scotty, telefon yapmanın sevinciyle birkaç cümle durumdan bahsetmiş.

Çin’deki Shenzen kentinde bulunan cep telefonu parçaları pazarlarını bir süre hayranlıkla takip ettim ancak hala o pazarlarda neler döndüğünü anlamadım. Piyasadaki parçalardan çalışan bir akıllı telefon oluşturup oluşturamayacağımı merak ettim. 9 ayımı alan karar süreci sonunda bunu başardım. ”

Aslında yaptığı cihaz sorunsuz ama parmak izi sensörünü tam olarak yerleştiremedi yerine. Apple cihaz güvenliği için Touch ID parmak izi okuyucusunu tasarladığı A9 işlemcisine sahip ‘’Security Enclave’’ adını verdiği taktikle koruyor. Cihazda kullanılan diğer aparatlar gibi uyum içinde takıp çıkarılan parça değil.

iphone 6s oluşturma

iphone 6s oluşturma

Kendine iPhone yapan Scotty, Çin de bulduğu parçalar ile cihazı birleştirirken çok zaman kaybettiğini söylüyor. Aslında haklı kendisi o cihazı yaptığı süre sonunda bizler iPhone 8’i tanıtıyoruz.

Scotty Allen’in bu telefonu yaparken nasıl bir yol izlediğini, nasıl yaptığını Youtube kanalından öğrenebilirsiniz. Bu uğraşın sonunda kendisinin yaptığı bir 16 GB iPhone 6S Plus için tahmini 850 Türk Lirası harcamış. Bence güzel bir fiyat 4 basamaklı rakamlara ulaşmadan böyle bir telefon yapmış.

Diğer makalemiz de "Microsoft Word Belgelerinde Açık Var" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir