İphone 6C Fiyatı Ne Kadar Olacak

İşte iPhone 6C Hakkında Gelen Son Bilgiler

Geçen yıl ilk ucuz iPhone modeli lafını duyduğumuz zaman hiç şüphesiz çok heyecanlanmış ve büyük ümitlere kapılmıştık. Çünkü İOS işletim sisteminin kalitesini tatmak için bir araba parası vermeye gerek kalmadan ucuza iPhone sahibi olmak mümkün olabilirdi. Fakat iPhone 5C’nin tanıtılmasının ardından gördük ki, ucuza bir Apple telefona sahip olmak pek mümkün olmayacak. Ayrıca 5S ile 5C arasındaki farkların da oldukça az olması nedeniyle müşterilerin çok az bir kısmı 5C almayı tercih etti. Bu durum ise bir açıdan kullanıcılar için hayal kırıklığı, Apple için başarısız pazarlama stratejisi halini aldı. Bu yıl ise yine bir ucuza iPhone söylentileri geziyor ve bu haberler büyük oranda doğrulanmış durumda.

İphone 6C Tasarımı Nasıl Olacak

İphone 6C Tasarımı Nasıl Olacak

Son gelen haberlere göre 2016’nın ortalarında tanıtılması beklenen ve iPhone 6C ismine sahip olan telefonun ekran boyutu 4inç büyüklüğünde olacak. İşlemci olarak A8 yonga setine sahip olacak iPhone 6C, 3D Touch özelliğine sahip olmazken, TouchID, Apple Pay ve NFC özelliklerini taşıyacak. Her ne kadar bu haberler resmi ağızdan doğrulanmasa da, birçok farklı kaynaktan hemen hemen aynı haberler geliyor. Tek farklı görüş ise, kimi uzmanlara göre iPhone 6C’nin iPhone 7 ile birlikte tanıtılacağı düşüncesi. Bu sorunun kesin cevabını ise ilerleyen aylarda alacağız.

İphone 6C Renkleri

İphone 6C Renkleri

iPhone 6C Tasarımı

Apple’ın tasarımlarında iki yılda bir değişikliğe gittiğini düşünecek olursak ve yeni model isminin 6C olduğunu da varsayarsak, iPhone 6S ile hemen hemen aynı tasarıma sahip bir telefon görebileceğimizi tahmin ediyoruz. Tasarımsal olarak kasanın tamamen plastikten olacağını da herhalde söylememize gerek yoktur.

İphone 6C Nasıl Olacak

İphone 6C Nasıl Olacak

iPhone 6C Fiyatları Nasıl Olacak ?

Doğrusu fiyatsal olarak bugüne kadar hiç ucuza bir Apple ürünü satıldığını görmedik. Herhalde Apple toplu iğne dahi üretse, ona da  yüzlerce lira isterdi. Bu pahalı Apple felsefesinden yola çıkacak olursak ve üzerine de ülkemizdeki fahiş vergi oranlarıyla dolar kurunu eklersek, boşuna ümit etmenin bir anlamı yok. iPhone 6C almayı aklından geçiren kullanıcıların minimum 2000 TL’yi şimdiden bir kenarı ayırmasında fayda var. Tabii ki en az 2000 TL 🙂

Diğer makalemiz de "Huawei Mate 8'in Yeni Görseli Sızdı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir