İşte İlk iPhone 6S Detayları

iPhone 6 Mini

iPhone 6 Mini

2015’in en çok merak edilen cihazları arasında başı çeken Apple iPhone 6S hakkında yeni detaylar gelmeye başladı bile. Her sene yeni bir modeli ile karşımıza çıkan Apple, geçtiğimiz sene hem tasarım konusunda yeniliğe gitmiş, hemde ilk kez iki farklı iPhone sürümünü aynı anda tanıtmıştı. Bu yıl ise iPhone 6 amiral gemisinin mini modeli olarak tanımlanan iPhone 6S modelinin, ilk çeyrekte tanıtılması planlanıyor.

iPhone 6S

iPhone 6S

Gelen yeni bilgilere göre iPhone 6S, ilk olarak ekran konusunda bir yenilik barındıracak. Daha gelişmiş yeni nesil bir ekran paneline sahip olacak olan ürün, tahmin edilenin aksine çözünürlük yada dayanıklılıktan bahsetmiyor. Öyle ki yeni iPhone 6S, dokunmatik özelliğinden ziyade basınç ölçecek. Yeni telefonun ekran yüzeyine uygulanılan basıncı ölçerek farklı fonksiyonları da kazanmış olacak. Basma özelliği olarak anılan bu özellik ile birçok iş daha pratik şekilde yapılabilecek. Böylece artık akıllı telefon piyasasında dokunmatikten sonra basmatik deyimi de yer edinmiş olacak. Basmatik özelliğinin en çok beğenileceği ve kullanılacağı alan ise oyun dünyası olarak düşünülüyor. Ancak kesin bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü bu özellik birçok anlam ifade ediyor.

iPhone 6S Özelliği

iPhone 6S Özelliği

Bildiğimiz gibi iPhone cihazlarda, diğer akıllı telefonlara nazaran daha alt düzey teknik kadro yer alıyordu ancak telefon birçok rakibine göre daha öndeydi. Bu işin sırrı ise işletim sisteminde ve diğer altyapı öğelerinde gizleniyordu. Bu nedenle birçok iPhone sürümü aynı sistem belleğine sahipti. Fakat Apple bu kez “nihayet” 1GB RAM’den terfi edecek ve bu oranı 2GB’a çıkartacak. LPDDR3 RAM’lerin yerine ise daha yeni nesil olan LPDDR4 RAM kullanılacak.

iPhone 6S Ne Zaman Çıkacak

iPhone 6S Ne Zaman Çıkacak

iPhone 5S ile iPhone 5’i kıyasladığımız zaman ikisinin arasında büyük farklar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirdik. Bilhassa işlemci konusunda iki ürün oldukça farklı bir yapıdaydı.iPhone 5S’teki 64 Bit’lik A7 işlemciye nazaran iPhone 5’lerde A6 işlemci yer alıyordu ve bariz farklar vardı. Ancak iPhone 5S ile iPhone 6 arasında işlemci konusunda çokta büyük farklar bulunmuyor. İşlemci konusundaki bu farklılık iPhone 6S’e de yansımış durumda. Çünkü yeni cihazda A9 işlemci yer alacak ve bu işlemcinin %20 daha hızlı çalışacağı söyleniyor. Ayrıca %35’e varan enerji tasarrufu sağlayacağı düşünülen ürün, %15 daha az yer kaplayacak. Böylece daha dayanıklı bataryalar veya daha ince telefonlar görmek mümkün olacak.

iPhone 6C

iPhone 6C

Diğer makalemiz de "HTC Desire 626 Resimleri ve Özellikleri Sızdı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir