Galaxy S7 Tasarımı

İşte Galaxy S7 ve Kesinleşen Özellikleri

Samsung Galaxy S7 Technichal Specs

Samsung Galaxy S7 Technichal Specs

Akıllı telefon piyasasının en çok satan ve en çok konuşulan modellerinden birisi olan Samsung Galaxy S6‘dan sonra, Galaxy S7‘nin nasıl bir telefon olacağı merak konusuydu. Uzun süre önce yeni amiral gemisi hakkında birçok spekülasyon ortaya atıldı ancak bu kez gelen haberler teknik özellikleri kesinleştirmiş durumda. Yeni Galaxy S7‘ye baktığımız zaman tasarımsal olarak pek bir değişiklik göremiyoruz ancak teknik özellikleri bakımından yenilikler elbette yok değil.

Galaxy S7 USB-C

Galaxy S7 USB-C

SM-G930F model ismiyle ortaya çıkan yeni Galaxy S7, 5.1inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. 1440×2560 piksel çözünürlüklü bu ekranın yanı sıra Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi ve 4GM RAM‘i bulunan telefon, 64GB depolama alanına sahip. Üründe çipset olarak ise Exynos 8890 kullanılması güçlü ihtimal ancak Snapdragon 820 çipsette ihtimaller arasında bulunuyor.

Samsung Galaxy S7 İris

Samsung Galaxy S7 İris

Yeni Samsung Galaxy S7‘nin kamerası ise 16MP‘den 20MP‘e terfi ediyor. Üstelik bu kamera, odak noktasına anında kilitlenen ve odak noktası hareketli olsa bile takip eden bir yeteneğe sahip. Cihazın ön kısmında ise muhtemelen 12MP değerinde bir kamera olacak.

Samsung Galaxy S7 İris Taraması

Samsung Galaxy S7 İris Taraması

Samsung Galaxy S7‘nin en büyük bombası ise akıllı telefon piyasasında bir ilk olma niteliğinde. Artk iris göz taraması özelliği Samsung Galaxy S7 ile hayat buluyor. Yani cihaz gözümüzü okuyarak tepki verecek ve parmak izi okuma sensörü gibi farklı özellikler kazanacak. Amiral gemisinde ki bir yeni özellik ise 3D Touch özelliği. İlk olarak iPhone 6S modelinde ortaya çıkan ve bir nevi sağ klik özelliği yerine gelen bu fonksiyon diğer yenilikler arasında geliyor.

 

Diğer makalemiz de "Şarjı Bitmeyen Telefon: Lenovo Vibe P1" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir