iPhone Fotoğraf Gizleme

iPhone’larda Fotoğraf Gizleme Yöntemi

Fotoğraflarınızı Kategorilerden Gizleme

IOS işletim sisteminin aslında çok stabilize çalışmasının yanında, bazı özelliklerinin de hiç ummadık bir şekilde çalıştırıldığını biliyoruz. Örnek verecek olursak, daha önce iPhone kullanmayan birisi, yanlış yazdığı bir metni silmek için yıllarını çürütebilir. Halbuki yapması gereken tek şey telefonu sallamaktır. Böylece ekrana “Geri Al” seçeneğinin geldiğini görecektir. Yada ilk defa iPhone kullanan birisi için gelen aramayı reddetmek, samanlıkta iğne aramaktan daha zor olabilir. Bunun içinse aslında yapması gereken tek şey, iki defa ard arda power düğmesine basmak olacaktır. Yani kısacası, iPhone model akıllı telefonlar oldukça kabiliyetli fakat bazı özelliklerini bulmak gerçekten bilgi gerektiriyor. Şimdi bu özelliklerden bir diğeri olan “Resim Gizleme” özelliğinden bahsedeceğiz. Diyelim ki telefonunuzda ön planda durmasını istemediğiniz yada kategorilerde ortaya çıkmasını istemediğiniz bazı resimler yer alıyor. Bunlar gizlemeniz elbette mümkün. Hem iPhone,hem iPad, hem de iPod cihazlarda bulunan bu özellik ile, Koleksiyonlar,Anlar ve Yıllar gibi kategorilerden bazı resimleri gizleyebiliyorsunuz. Ama gizlenen resimlerin Albümler kategorisinde ortaya çıktığını hatırlatalım.  Peki bu gizleme olayını nasıl yapacağız? Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

  1. Fotoğraflar kısmına girin
  2. Saklamak istediğiniz resimleri seçin
  3. Paylaş düğmesini seçin ve Gizle butonunu tıklayın
  4. Fotoğrafı Gizle opsiyonunu seçerek resimleri Gizli klasörüne gönderin.
iPhone-Resim-Nasıl-Gizlenir

iPhone-Resim-Nasıl-Gizlenir

Resimleri Kırparak Gizleme

Resimleri kırparak gizleme özelliği ile, resmin tamamını değil, yalnızca görünmesini istemediğimiz kısmını gizleyebiliyoruz. Bu özellikten biraz bahsedecek olursak, IOS işletim sisteminde bir resmi kırpmak istediğiniz zaman dilediğiniz yerinden kesebiliyorsunuz fakat bu değişiklik resme kalıcı şekilde işlenmiyor. Örnek verecek olursak; diyelim ki çekilen resimde elinizde bir kalem var ve siz bu resmi kırparak kalemi ortadan kaldırdınız. Artık resmi telefonunuzdan açtığınız zaman kalem kısmını görmeyeceksiniz. Daha sonra fikriniz değişti ve kalemin yeniden görünmesini istiyorsunuz diyelim. Yeniden kırpma menüsüne girip çerçeveyi genişleterek resmi orjinal haline döndürebiliyorsunuz. Yani aslında resmi kırpmıyor, yalnızca istemediğiniz yerlerini gizliyorsunuz. İşte bazı kısımlarını görünmesini istemediğiniz resimleri de bu şekilde kısmen saklayabilirsiniz. Bunun için ise aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Kırpmak istediğiniz resmi fotoğraflar uygulamasından açın
  2. Resmi görüntüledikten sonra aşağıda çöp kutusunun solunda bulunan düzenle butonunu tıklayın
  3. Açılan menüde vazgeç butonunun sağındaki kırpma simgesini tıklayın
  4. Resmin etrafında ortaya çıkan beyaz çerçeveyi parmaklarınızla ölçekleyin
  5. En sağdaki bitti düğmesini tıklayarak resmi kaydedin.
iPhone-Resim-Gizleme

iPhone-Resim-Gizleme

iPhone-Resim-Kırpma

iPhone-Resim-Kırpma

Bu işlemlerin ardından artık resmi kırpmış olacaksınız. Kırpma işlemini geri almak için yeniden aynı sırayı takip edip, beyaz çerçevelerin belirdiği kısımda sıfırla düğmesine tıklayabilirsiniz. Resmi yeniden kırpmak içinde aynı sırayı takip edebilirsiniz.

Diğer makalemiz de "Razer BlackWidow V2 Klavye İncelemesi ve Fiyatı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir