iphone-8-nasil-olacak

iPhone 8 Ne Gibi Yenilikler İle Gelecek ?

iPhone 7’nin her ne kadar ilk zamanlar ilgi görse de, son zamanlarda eskisi kadar talep görmediği bir gerçek. Çünkü kullanıcıların beklentileri her seferinde oldukça yüksek kalırken, mevcut tasarımlar istenileni veremiyor. Söylemek gerekir ki bu konuda Apple’ın işi oldukça zor. Çünkü müşteriler çabuk sıkılıyorlar ve her seferinde yeni devrimsel tasarımlar bekliyorlar. iPhone 7 ile iPhone 6’nın birbirine oldukça benzer olması da, bu konuda bir handikap yarattı. Hatta daha şimdiden yapılan araştırmalara göre, iPhone 7’ye olan ilgi ilk günden bugüne %15 azaldı ve talep gittikçe düşüyor. Bu durumdan kurtulmak isteyen ve ilerleyen zamanlarda, mevcut gelişimin daha fazla üstüne çıkmak için eski rekorlarını egale etmek isteyen Apple,bazı yeni stratejiler izliyor. Buradaki ana hedef ise, herkese göre yeni bir iPhone 8 modeli yaratmak.

iphone-8-ozellikleri

iphone-8-ozellikleri

Bu konuda gelen haberler arasında ki en çok ilgi göreni ise, bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo tarafından geldi. Zira bu koniçiva daha önce birçok tahmininde yanılmamış ve söyledikleri büyük oranda doğru çıkmıştı. Ming-Chi Kuo tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, Apple önümüzdeki yıl 3 farklı iPhone modeli ile karşımıza çıkacak. İlkinin OLED ekranı, diğerlerinin ise TFT-LCD ekranı olacağını belirten Kuo, tüm iPhone 8 modellerinin arka kısımda çift kamera ile geleceğini söylüyor. Yani Apple artık tamamıyla çift kamera devrine geçiş yapmaya hazırlanıyor.

iphone-8-konsenpt-tasarimlar

iphone-8-konsenpt-tasarimlar

Son zamanlarda iPhone 8 hakkında en çok konuşulan diğer bir haber ise, telefonun kavisli bir ekrana sahip olacağı yönünde. Apple’ın çok daha önceleri kavisli ekranlar için patent aldığı bir gerçek fakat söylemek gerekir ki katlanabilir iPhone modelleri çok daha ileri ki yıllarda kullanıma sunulacak. Sonuçta böyle bir teknolojiyi hiçbir üretici sıcağı sıcağına tüketicisine sunmaz. Bunun için piyasanın biraz daha gelişmesi ve müşterilerin tamamıyla soyulması beklenir. Bakalım ilerleyen zamanlarda insanlar kaç gün önceden Apple Store’ların önünde kuyruğa girecekler yada kaç kişi Apple Lansmanı‘nda alkışlar eşliğinde “vuuh” “oooh” “vuhu” diye sesler çıkaracak. Tarihi gelince çayımızı kaynayıp, çekirdeklerimizi de aldıktan sonra merakla bekleyeceğiz.

iphone-8-hangi-ozellikler-ile-gelecek

iphone-8-hangi-ozellikler-ile-gelecek

Diğer makalemiz de "Vivo V5 Özellikleri ve Fiyatı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir