iPhone 7’nin Kesinleşmiş Özellikleri

Eylül ayının gelmesine henüz uzun süre var ancak iPhone meraklılarının heyecanı artmaya devam ediyor. Çünkü onlarca haber portalında yayınlanan Apple’ın satın aldığı patentler, sektörde bomba etkisi yaratıyor ve çeşitli söylentilere neden oluyor. Elbette alınan bu patentler boş yere değil ve iPhone 7’de olacak bazı özellikler, haberi doğrulanan kaynaklar ile kesinleşmiş bulunuyor. Peki bu gelen haberler arasında ne gibi özellikler yer alıyor ? İşte iPhone 7’nin kesinleşen özellikleri.

iPhone 7 Kulaklığı

iPhone 7 Kulaklığı

iPhone 7’nin en çok merak edilen yanlarından birisi hiç şüphesiz nasıl bir tasarıma sahip olacağı. Ortak görüşlere göre ise Apple’ın bu konudaki en önemli odağını zerafet ve dayanıklılık oluşturuyor. Bu doğrultuda gelen haberlere göre, yeni telefonda jack girişi olmayacak ve şarj soketi aynı zamanda kulaklık girişi olarak kullanılacak. Üstelik Lightning girişinden çalışacak olan bu kulaklık gürültü azaltma özelliğine de sahip olacak.

iPhone 7 Su Geçirmezlik

iPhone 7 Su Geçirmezlik

Bu yeni kulaklık girişi her ne kadar kullanıcıların külfetini azaltacak olsa da, ayrı bir aksesuar olarak satılacak olması ekstra maliyete neden olacak (cihazı zaten çok uygun fiyattan satıyorlarda.!). Bizim görüşümüze göre ise şarj soketinden çalışabilen standart kulaklıklar cihazla birlikte verilecek ancak gürültü filtresine sahip olan kulaklıklar ayrı olarak satılabilir. Bu elbette olumlu bir ihtimalden ibaret.

iPhone 7 Yenilikleri

iPhone 7 Yenilikleri

iPhone severlerin en çok üzüldüğü ve en büyük eksikliklerden birisi olarak görülen su geçirmezlik özelliği ise nihayet yeni modelde yer alacak. Zaten Apple tarafından bu konuda ki çalışmaların uzun süreden beri yapıldığı biliniyordu. Nihayet bu araştırmalar artık faaliyete geçirilecek ve yepyeni bir iPhone modeli ile tanışacağız.

iPhone 7 Kamerası

iPhone 7 Kamerası

Yeni iPhone modelinde söz edilen bir diğer yenilik ise çift kamera özelliği. Kimilerine göre bu çift kamera daha gerçekçi görüntüler yakalamak için, kimilerine göre ise video ve kamera olmak üzere iki farklı özellik üzere tasarlanan bu çift kamera, görüntüleme teknolojisine de yeni bir soluk getirecek. Fakat doğrusunu isterseniz biz çift kamera konusunu pek gerçekçi bulmuyoruz. Çünkü iPhone serisi zaten her modelinde kamera konusunda kullanıcılarını mutlu etmesini bildi ve bir model üzerinde bu kadar büyük yenilikler yapılacağını düşünmüyoruz. Yani bu gereksiz bir maliyet olarak duruyor ve Apple‘ın bu fikre yanaşacağını sanmıyoruz. En azından iPhone 7 modeli için öyle.Önceki iPhone modellerindeki gelişimleri de göz önünde bulundurunca, Apple’ın ne kadar teknoloji cimrisi olduğunu görüyoruz. Zira iPhone 6S modeline kadar 1GB RAM’in 2GB’a yükselmesi kaç yıl sürdü saymadık.

 

Diğer makalemiz de "Türk Telekom TT175 Özellikleri ve Fiyatı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir