iPhone 7 Çıkış Tarihi

iPhone 7’nin Boyutları ve Muhtemel Tasarımı

iPhone 7 Tasarımları

iPhone 7 Tasarımları

iPhone 7 ile ilgili gelişmeler, tanıtımına henüz aylar olmasına rağmen tüm hızıyla ortaya çıkmaya devam ediyor. Birçok kaynaktan farklı iddialar ortaya atılırken, son gelen bilgiler ise telefonun boyutları hakkında detaylara sahip. Şimdi bu bilgileri sizlerle paylaşacağız ancak bundan önce bazı ön bilgiler vermekte fayda var.  Bildiğimiz gibi, akıllı telefon piyasasında köklü yenilikler ve değişiklikler hangi telefon markası olursa olsun kolay kolay yapılan bişey değil. Çünkü tamamıyla yeni bir tasarım, en ince ayrıntısına kadar iyi düşünülmüş detaylar ve riskler barındırıyor. Her ne kadar firmaların yıllardan beri süre gelen tecrübeleri var olsa da,sonuç itibariyle ürünün her parçasında yeni mühendislikler edinmek gerekiyor. Tüm bunların yanı sıra, test aşamaları ve sorunsuz bir telefonu kullanıcıların hizmetine sunabilmek, hiçte öyle kolay bir işte değil. Bu duruma Apple bazında bakacak olursak, iPhone 2G’den bu yana mevcut tasarım 5 nesil daha devam etti.  İlk olarak 2007 yılında gün yüzüne çıkan ilk model ile birlikte tam  6 yıl boyunca iPhone 5S modeline kadar süre gelen tasarımda devrimsel yenilikler yapılmadı. Sadece mevcut tasarım biraz daha inceldi,genişledi ve teknik detaylarda geliştirmeler sunuldu. Ve son olarak iPhone 6 ile birlikte tam anlamıyla baştan yaratılmış bir telefon ile karşılaştık.  Bu da az önce bahsettiğimiz konunun en belirgin ve kesin örneği olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu doğrultuda iPhone 7 gerçekten de tam olarak nasıl bir tasarıma sahip olabilir? Şimdi biraz bu konu üzerinde gelen bilgileri yorumlayalım.

Daha önceki sızıntılarının çoğu doğru çıkan,Fransız bir teknoloji sitesi olan Nowhereelse’in verdiği bilgilere göre yeni iPhone 7 138.3 mm boyunda ve 6.71 mm genişliğinde olacak. Bu özelliklere baktığımız zaman telefonun boyutsal olarak hiçbir değişikliğe uğramadığı ve iPhone 6S ile aynı ebatlarda olduğu görülüyor. Elbette kalınlık olarak daha ince bir telefona merhaba diyeceğimizi, sırf bu yüzden Apple’ın yeni cihazında jack girişini tamamıyla cihazından kaldırdığını hemen hemen hepimiz biliyoruz.  Bizlerin cihaz hakkında ki en büyük temennimiz kamera çıkıntısının olmaması idi, fakat böylesi ince bir cihazda öyle bir kamerayı kasaya sıfır yapmak hemen hemen imkansız gibi. Muhtemelen Apple, bu konuda bir hamle yapacaksa en fazla cihaz çıkıntılarını biraz daha yumuşatarak göze batmayacak şekilde yenileyebilir.  Kesin bir şey kestirebilmek ise elbette mümkün değil.

Kısacası, iPhone 7 ile ilgili söyleyebiliriz ki, iPhone 6’ya oldukça benzeyen fakat görünüş olarak ufak tefek yenilikler içeren bir cihaz göreceğiz. Bu ufak detayların en belirgini ise anten çizgileri olacak. Bu çizgiler ya cihazın köşesel kısımlarına yakınlaştırılacak, yada kasada daha şeffaf hale getirilecek. Şimdilik eldeki sızıntılar ve tahminlerle birlikte cihaz hakkında söylenebilecek pek fazla bişey yok. Fakat ilerleyen zamanlarda yeni haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

iPhone 7 Su ve Toz Geçirmezlik

iPhone 7 Su ve Toz Geçirmezlik

Diğer makalemiz de "Samsung Galaxy Note 6 Lite Ortaya Çıktı.!" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir