iPhone 7 Lighting

iPhone 7’de Kulaklık Girişinin Yerine Ne Gelecek?

Geçtiğimiz günlerde gelen sızıntılar ile birlikte iPhone 7‘de kulaklık girişi olmayacağı hemen hemen kesinleşmişti. Her ne kadar bu bilgi kesin olarak doğrulanmamış olsa da, şirkete yakın kaynaklardan gelen sızıntıların hepsi aynı noktada buluşuyor.

iPhone 7 Şarj Girişi

iPhone 7 Şarj Girişi

Bazı kullanıcılar bu habere pek sevinemedi çünkü telefonu hem aynı anda şarj etmek hemde müzik dinlemek jack girişinin kaldırılmasıyla birlikte mümkün olmayacak gibi görünüyordu. Söylemek gerekir ki böylesi bir durumu Apple‘ında gözünden kaçıracağını düşünmüyoruz çünkü bu konu hakkında da bazı haberler yer alıyor. Gelen bilgilere göre iPhone 7, yaklaşık bir metre mesafeden dock aracılığıyla kablosuz olarak şarj edilebilecek. Eğer bu bilgi doğru ise, kablolardan kurtulacağımız için daha çok sevinmemiz gerekiyor demektir. Ayrıca kablosuz kulaklık desteği veya lighting çoklayıcı gibi diğer alternatif fikirlerde yeni tasarımı hakkında konuşulanlar arasında. Kısacası, aynı anda müzik ve şarj özelliğinin ortadan kaldırılacağını düşünmüyoruz. Jack girişinin kaldırılmasının sebebinin ise telefonun daha ince tasarlanmasından ötürü olduğunu sanırım hepiniz biliyorsunuzdur.

iPhone 7 Kulaklığı

iPhone 7 Kulaklığı

Peki kaldırılan jack girişinin yeri nasıl değerlendirilecek ? Akıllı cihazların kasasında meydana gelen her milimlik boşluk, üreticiler için büyük bir nimet demek. Çünkü gelişmiş teknolojileri bir arada sunmaktan ziyade, daha estetik cihazlarda daha çok özellik barındırmak üreticilerin başlıca problemlerini teşkil ediyor. Her ne kadar burada temel dayanak nano teknolojilerin ilerlemesi olsa da, Apple gibi firmalar alternatif çözüm yolları üretmeyi biliyor. iPhone 7, kaldırılan jack girişi sayesinde daha ince olacak ve bu jack girişinin yerine ikinci bir hoparlör konulacak. Elbette bu bilgi kesin değil ancak yüksek ihtimalle doğru. Bekleyip göreceğiz.

Diğer makalemiz de "Meizu MX6'nın Detayları Belli Oldu" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir