iPhone 7 Kaç GB

iPhone 7 Depolama Seçenekleri Belli Oldu

iPhone 7 Kullanılabilir Depolama Alanı

iPhone 7 Kullanılabilir Depolama Alanı

iPhone 7‘nin tanıtım tarihi yaklaştıkça telefon hakkındaki bazı bilgilerde iyiden iyiye netleşmeye başladı. Daha önceki sızıntılarda telefonun kamerası,tasarımı ve ismi hakkında birçok bilgiye yer verilmişti. Son gelen haberler ise telefonun depolama seçenekleri hakkında bazı bilgiler içeriyor. Beklendiği gibi Apple, bu yıl iPhone 7 ile birlikte depolama konusunda da bazı yeniliklere yer vermiş.

iPhone 7 Depolama Alanı Seçenekleri

iPhone 7 Depolama Alanı Seçenekleri

Bilindiği gibi iPhone 7‘nin 4K video desteği ile geleceği hemen hemen kesinleşmişti. Bu nedenle telefonun kamerasındaki köklü değişiklikler, beraberinde bazı sorunlara da neden oldu. Öyle ki, önceki birçok iPhone serisinde 16GB depolama alanı eski teknik kadroya bile yetersiz geliyordu. Zira bu 16GB alanın en az 4GB’ı zaten işletim sistemi ve diğer sistem dosyaları için ayrıldığından, kullanıcı tarafından kullanılabilir alan aslında yaklaşık 11GB boyutunda. Hal böyle olunca, yeni iPhone 7‘lerde 16GB depolama alanına yer verilmemesi kararlaştırılmış.

iPhone 7 Bellek Seçenekleri

iPhone 7 Bellek Seçenekleri

Normal koşullara bir iPhone telefonun rahat bir şekilde kullanılabilmesi ve medya öğeleri açısından birazda olsa özgürlük sunabilmesi için 64GB depolama alanı, kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen miktar olarak görülüyor. Fakat 32GB modeller de bu konuda az çok kullanıcısına yetiyordu. Bu nedenden ötürü, artık iPhone 7‘den sonra tüm cihazlarda minimum 32GB depolama alanı seçeneği sunulacak ve 64GB seçeneği rafa kaldırılacak. Bu asgari seçenek ile birlikte, 128GB üstü depolama alanları da artık hayatımıza girmeye başladı.

iPhone 7 Depolama Alanı

iPhone 7 Depolama Alanı

iPhone 7 ile birlikte 128GB olan en büyük depolama alanı seçeneği, yerini 256GB‘a bırakıyor. Böylece yeni Apple iPhone cihazlarında 32GB/128GB ve 256GB depolama alanı seçeneklerinin olacağı kesinleşmiş durumda. Gelen bu bilgilerin yanı sıra, depolama alanının tedarikçisi olarak ise Toshiba ve SanDisk firmaları ile bir anlaşma yapılmış. Bu farklılık muhtemelen müşterileri için kullanış açısından büyük bir fark yaratmayacaktır. Kullanıcıya yansıyan asıl fark, tahmin edebileceğiniz gibi fiyatlarda olacak.. Geçtiğimiz yıllarda yeni tasarıma kavuştuktan sonra 2.350TL fiyatlarından satışa sunulan, gelen zamlarla birlikte 2.750 TL olan en düşük depolama alanlı iPhone piyasası, yeni gelen seçenekler ile birlikte en az 3.000 TL‘ye çıkacak. Bu da demek oluyor ki, cihazın tanıtılması ile birlikte yine fahiş fiyatlar kullanıcıları bekliyor.

Diğer makalemiz de "Huawei Honor 8 Özellikleri ve Fiyatı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir