İOS 10.2 Jailbreak Nasıl Yapılır

İphone 5S,6,6S Ve SE İçin 10.2 Jailbreak Çıktı.!

İOS 10.2 Jailbreak

İOS 10.2 Jailbreak

 

29 Ocak Güncellemesi: iPhone 6 ve iPhone 5S için güncelleme geldi. Mevcut aracı indirerek bu cihazlarda kullanabilirsiniz.


Uzun zamandır beklenen haber kısmende olsa geldi. Yalu tarafından hazırlanan yeni Jailbreak aracı resmi olarak tanıtıldı. Ha çıktı ha çıkacak derken nihayet İOS kullanıcıları kısmen muradına ermiş durumda. Ama inkar edilemeyecek bir durum var ki, bu işin eski tadı kalmadı. Yeni çıkan Jailbreak araçları ya beta, ya cihazları kısmen destekliyor, yada cihazı her açıp kapattığımızda yeniden uygulamanız gerekiyor, yani Untethered değil Tethered. Şimdi yeni tanıtılan araçları görünce ah ah nerede o eski günler diye iç çekiyoruz. Üstelik Jailbreak çıkacak diye geçen ayları da hesaba katmıyoruz ile. Örneğin iPhone 7 alan kullanıcılar için Jailbreak aracı beklenmiyor ve tanıtılmayacakmış. Herhalde onlarda iPhone 9 tanıtıltıkdan sonra kendileri için bir Jailbreak aracı ile karşılaşabilirler. Neyse şimdi konuyu daha fazla dağıtmadan saadete gelelim.

Hangi Telefonlara Jailbreak Yapılabiliyor?

Yapılan açıklamaya göre yalnızca iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPad Pro modellerine Jailbreak yapılabilir. Diğer cihazlar içinde yayınlanacak 64Bit güncellemesi ile Jailbreak yapmak mümkün olacak.

Hangi İOS Sürümlerine Jailbreak Yapılabiliyor?

Yeni Jailbreak aracı, 10.2 ve altı sürümler için geçerli. Yani sonraki sürümler için Jailbreak yapmak mümkün değil. Aynı zamanda 32Bit cihazlar için Jailbreak desteklenmezken, mobilsubstrate desteği 10.2 ve altı sürümler için bulunuyor.

İOS ?

Aşağıdaki adımları sırasıyla izleyerek cihazınızı Jailbreak yapabilirsiniz. Fakat 10.2 Jailbreak aracının henüz beta olduğunu, kurulumdan sonra bazı sorunlar yaşatacağı ve stabilize şekilde çalışma ihtimalinin düşük olduğunu belirtelim. Bizim tavsiyemiz final sürümü beklemeniz yönünde. Ama yinede Jailbreak yapmak istiyorum diyorsanız, aşağıda ki adımları sırasıyla takip edin.

1- Yalu 102 jailbreak ipa dosyasını buraya tıklayarak indirin.

2-Cydia İmpactor‘ü buraya tıklayarak indirin.

3- iTunes‘ın SON VERSİYONUNU yükleyin yada mevcut sürümü son versiyona güncelleyin.

4- Ayarlardan iPhone‘umu Bul, Touch ID ve ekran kilidini devre dışı bırakın.

5- iPhone veya iPad cihazınızı bilgisayara bağlayın. (Cihazı yedekleyip işleme devam etmenizi öneririz)

6- Cydia Impactor‘u başlatın.

7- İndirmiş olduğunuz yalu102 IPA dosyasını, Cydia Impactor‘ün üzerine sürükleyip bırakın.

8- Cydia Impactor‘de açılan ekrana Apple ID kimlik bilgilerinizi yazın.

9- Cydia Impactor‘un yalu102 jailbreak dosyasını cihazınıza yüklemesini bekleyin.

10- Yükleme tamamlandıktan sonra cihazınızı kablodan ayırın ve Ayarlar> Genel> Profiller ve Cihaz Yönetimi veya Genel> Cihaz Yönetimi menüsüne gidin.

11- Burada bulunan jailbreak profilini seçerek güven butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın.

12-  yalu102 jailbreak uygulamasını açın ve gelen uyarıyı geçin. Yeniden yalu102 uygulamasına açıp biraz bekleyin. Ekran kapanıp yeniden açılacak ve  Cydia yüklenmiş olacaktır.

İOS 10.2 Jailbreak Anlatımı

İOS 10.2 Jailbreak Anlatımı

Önemli Notlar: Cydia Ana ekranda belirmediği taktirde yalu102 uygulamasını tekrar çalıştırıp yeniden deneyin. Yalu Jailbreak aracı Untethered  olmadığından ötürü, cihazınızı her yeniden başlattığınızda jailbreak moduna geçirmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için  12. adımı tekrarlayın. Ayrıca Apple kimliğiniz bir Developer kimliği değilse, yedi gün sonra jailbreak işlemini dördüncü adımdan itibaren yeniden yapmak zorundasınız.

 

Diğer makalemiz de "İOS 11 İle İlgili Bilinenler Neler?" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir