Free İos 8 Tweaks 2015

En Çok İşe Yarayan Jailbreak Tweakleri-2

Geçtiğimiz Jailbreak konumuzda, İOS 8.1.x sürümlerine uyumlu hale getirilen araçları, tek tek özellikleriyle birlikte sıralamıştık. Bu yazımızda ise kullanılabilir hale gelen Jailbreak eklentilerini incelemeye devam edeceğiz. İşte incelediğimiz araçlar arasından en çok işe yarayanları.

Action Menu

Normalde telefonumuzdan herhangi bir yere metin girdiğimiz durumlarda, metnin bir kısmını seçince bize “Kopyala,Yapıştır,Kes” vb. seçenekler sunulur. Fakat Action Menü sayesinde bu paneli daha işlevsel hale getirebilmek mümkün. Herhangi bir yerden seçtiğimiz metni tweet’lemek,takvime eklemek,numarayı işaretleyerek kısa yoldan arama işlemi yapmak,favori kısa yollara eklemek ve hatta kopyalama geçmişini görmek gibi özelliklerde ekleniyor.

ActionMenu Tweak

ActionMenu Tweak

AppLocker

AppLocker uygulamasının ne işe yaradığını zaten isminden de tahmin edebiliyorsunuzdur. Bu araç sayesinde telefonunuzdaki istediğiniz uygulamaları şifreleyebiliyorsunuz. Örneğin resimlerinize şifre koyup, yalnızca bu alanı kısıtlayabiliyorsunuz. Böylece telefonunuzdaki özel dosyalar koruma altında kalıyor. Bunun için tek yapmanız gereken programı kurduktan sonra bir şifre belirlemek ve uygulama listesinde şifrelenecek uygulamaları aktif etmek.

AppLocker

AppLocker

Badgomizer

Telefonumuzda yeni bir bildirim aldığımızda, bir uygulamayı sildiğimizde veya benzeri bir durumda uygulamanın sağ üst köşesinde yeşil bir bildiri işareti beliriverir. Badgomizer ile uygulama kapatma/silme baloncuğu,yeni bildirim baloncuğu ve bunun gibi uyarı baloncuklarını değiştirebiliyor,farklı renkler ve şekiller verebiliyor, keyfimize göre farklılaştırabiliyoruz.

Badgomizer

Badgomizer

Folderix

Hepimiz telefonumuzda birbirine benzeyen,ortak özellikleri olan,aynı işi gören veya sık kullandığımız uygulamaları tek klasör altında toplamışızdır. Örneğin oyunlar klasörü,sosyal ağlar klasörü,izlenceler vb. Bu klasörü tıkladığımız zaman arka planda klasörlerin bir arada durduğu bulanık bir alan bulunur. Yani seçtiğimiz tüm klasörler bu alanda toplanmıştır. Folderix tam olarak bu arka plandaki alanın rengini değiştirmeyi ve farklı efektler vermeyi sağlıyor. Böylece daha renkli bir arayüz sağlamak mümkün hale geliyor.

Folderix

Folderix

GuizmoDNS

İOS işletim sisteminde WiFi ile bağlantının DNS adresini değiştirmek ve yasaklı sitelere girmek oldukça kolay. Ancak aynı şeyi 3G için söyleyebilmek pek mümkün değil. Neyse ki GuizmoDNS var. GuizmoDNS, dilerseniz kendi hafızasında tuttuğu DNS adresleriyle (Open DNS,Google DNS gibi), dilerseniz kendi isteğinize göre girdiğiniz bir DNS‘yi, mevcut 3G DNS ile değiştiriyor. Böylece yasakları aşmış oluyorsunuz.

GuizmoDNS

GuizmoDNS

HideMe8

Diğer İos sürümlerinde olduğu gibi, İos 8.1.x sürümünde de birçok gizlenmiş ayar bulunuyor. Aslında bunlara gizlenmiş ayar demek yerine, yanlış kullanımı durumunda telefonun ağzını gözünü kaydıracak ayarlar kısmı desek daha doğru olur.  Bundan ötürüdür ki, bu ayarlara girmek normal koşullarda mümkün değil, tabi HideMe8 kullanmıyorsanız. HideMe8‘i yükledikten sonra ayarlar simgesine basılı tutarak geliştirilmiş ayarları görebilirsiniz. Bu ayarları fazla kurcalamamakta fayda olduğunu yeniden hatırlatalım.

HideMe 8

HideMe 8

MoreTimer

Kamera ile resim çektiğimiz durumlarda zaman sayacını açtığımız zaman 1 saniye,3 saniye ve 5 saniye gibi zaman aralıkları çıkar. MoreTimer ile kendi isteğinize göre buraya farklı zaman aralıkları ekleyebilirsiniz. Böylece resim çekilirken geri sayım bitecek diye kanepeye koşmanıza gerek kalmayacak.

MoreTimer

MoreTimer

RePower

Telefonumuzun güç düğmesine bastığımız zaman yalnızca bir seçenek çıkar. O da telefonu sürükleyip kapatma seçeneğidir. RePower ise, bu alana yeniden başlatma ve resping özelliği ekliyor.

RePower

RePower

SlipDownToKill 8

Telefonun home düğmesine iki kere bastığımız zaman, hafızada dondurulmuş bekleyen açık uygulamalar sıraya dizilerek karşımıza çıkar. Bazen bu uygulamaları tek tek yukarı doğru sürükleyerek kapatırız ve bu biraz zaman alır. SlipDownToKill 8 ile, uygulamaları sırayla yukarı doğru atmak yerine, herhangi bir uygulamayı aşağı doğru sürüklersiniz ve böylece tüm uygulamalar tek bir hareketle kapanmış olur.

SlipDownToKill 8

SlipDownToKill 8

Tintch

Bu araç ile,telefonumuzdaki açık kapalı etiketlerinin rengini değiştirebilir, açık haldeki düğmelere farklı bir renk, kapalı halde düğmelere ise farklı bir renk verebiliriz.

Tintch

Tintch

Twek’ler İçin Gerekli Repo Adresleri

Daha yeni ve güncel Tweak adresleri için TeknoKaşif’i takipte kalın… Sizinle en eğlenceli ve faydalı Jailbreak araçlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

 

 

Diğer makalemiz de "Cep Numarasından Yer Tespit Edilebilirmi?" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir