instagramda repost yapma

İnstagram’da RePost Nasıl Yapılır?

Facebook ve Twitter’da bulunan repost,retweet, yani bir paylaşımı kendi duvarında kendi arkadaşlarınla paylaşma özelliği, Instagram’da ki en büyük eksikliklerden birisi. İlerleyen zamanlarda her ne kadar bu özelliğin programa dahil edileceği söylense de, şu ana kadar herhangi bir gelişme söz konusu değil. Peki kullanıcılar bu eksikliği nasıl gideriyorlar? Bunun için kullanılan en iyi yöntem hangisi? Şimdi bazı püf noktaları ve ipuçlarına geçelim.

Repost for Android

Repost for Android

Bir uygulama üzerinde olmayan bir özelliği varmış gibi kullanmak için elbette bazı yardımcı araçlara ihtiyacınız oluyor. Her ne kadar bu iş mobil tarayıcı üzerinden meşakkatli bir yolla yapılabilse de, kullanıcıları canından bezdiriyor. Bazı kullanıcılar telefonlarında ekran resmini alıp kırptıktan sonra, bu resmi gönderi olarak paylaşıyorlardı. Halbuki bu işi uygulama üzerinden tek dokunuşla yapabilsek, çok daha rahat ve pratik olabilirdi. İşte bunun için uygulama geliştiriciler tarafından yaratılan iki adet yardımcı araç mevcut. Bunlardan ilki Insta Repost, ikincisi ise RePost uygulaması. Şimdi sizlere bu uygulamaları yüklemek ve kullanma hakkında ipuçlarından söz edeceğiz.

Uygulaması

Öncelikle Insta Repost uygulamasını android kullanıcıları buradan, indirebilirler. Uygulamanın IOS versiyonu ise maalesef henüz yayınlanmadı.  Uygulamayı android kullanıcıları yükledikten sonra tek yapmaları gereken uygulamayı çalıştırıp oturum açmak. Böylece repost butonu ile dilediğiniz gönderiyi rahatlıkla repost edebileceksiniz.

Insta Repost

Insta Repost

insta repost uygulaması

insta repost uygulaması

Instagram ile RePost Uyglaması

RePost uygulamasını android kullanıcıları buraya tıklayarak, IOS kullanıcıları ise burayı tıklayarak indirebilirler. Uygulamayı yükledikten sonra ihtiyacınız olan tek şey, bir paylaşımın üzerini tıklayıp linki kopyalamak ve RePost uygulamasına aktarmak. Daha sonra ekrana gelen panelde dilerseniz gönderiyi düzenleyebilir ve daha sonra yayınlayabilirsiniz.

Android Instagram Repost

Android Instagram Repost

Diğer makalemiz de "İşte İOS 11 Yenilikleri ve Desteklenen Cihazlar.!" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir