Huawei Honor 7X Ekranı

Huawei Honor 7X Özellikleri ve Fiyatı

Huawei’nin, diğer amiral gemilerinin fahiş fiyatlarından kurtuluş için bir anahtar olduğu hepimizce bilinen bir gerçek. Zira markası sırf Samsung, iPhone yada Sony diye, bazı akıllı telefonlara dünya kadar para verdiğimiz de bilinen bir şey. Hatta bu durum bazı kullanıcılar arasında hastalık haline gelmiş durumda. Bu kişiler, akıllı telefonları fiyatı üzerinden inceliyor; yani pahalıysa kaliteli, ucuz ise kalitesizdir yaklaşımıyla akıllı telefon alıyorlar. Sırf araştırmaya üşendiği için dünya kadar para verip “nasılsa fiyatı böyleyse iyi bir telefondur” diyenler sayesinde, bazı firmalar senelerdir yüklü miktarda servete sahip oldular. Şimdi araştıranlar için yeni bir akıllı telefondan bahsedeceğiz: Huawei Honor 7X.

 

Huawei Honor 7X Tasarımı

Bu konuda gerçekten Huawei‘yi tebrik etmek gerekiyor. Çünkü karşımızda su geçirmez, tamamen alüminyum yekpare bir kasa ve dual kamera özelliğine sahip, ince,şık ve oval bir telefon duruyor. Aynı zamanda parlament mavisine benzeyen bir mavi renk seçeneğini de buna ilave etmesi, gerçekten de çok göz alıcı bir sahne ortaya çıkarmış. Geniş çerçeveli ekran ise, bu şık ve zarif tasarımın adeta nazar boncuğu haline gelmiş. Fakat arka kısımda yer alan dual kamera bölümünün ayrı ayrı iki yuvarlak çerçeve halinde olması yerine, bitişik olması daha iyi olurdu diye söylemeden de edemiyoruz. Eğer kronik bir sorunu çıkmazsa, bu telefon ülkemizde de oldukça tutulacaktır.

Huawei Honor 7X Yorumları

Yeni Huawei Honor 7X, orta segmentte birçok akıllı telefona iyi bir alternatif olabilecek bir akıllı telefon. En azından fiyatı bu özellikler ile aynı özelliklere sahip diğer telefonlardan biraz daha uygun olacaktır. Huawei Honor 7X’de 18:9 ekran kasa oranına sahip 5.93” büyüklüğünde bir ekran var. Telefonda Full HD+ çözünürlüklü bu ekran ile birlikte, Kirin 659 CPU,4GB RAM,32GB/64GB ve 128GB depolama seçenekleri ve 3340 mAh gücünde bir batarya söz konusu.

 

Android 7.1 Nougat işletim sistemi yüklü gelecek olan telefonun Oreo 8.0 güncellemesini alması bekleniyor. Cihazın arka tarafında bulunan dual kamera ise 16MP ve 2MP iki görüntüleyiciden oluşurken, ön kısımda ise 8MP değerinde bir kamera var. Bunların yanı sıra, telefonun su geçirmez olduğunu da belirtelim. Bu teknik özelliklere baktığımız zaman, telefon gayet makul duruyor. Zaten orta sınıf cihazlarda bazı Sony’ler hariç, hemen hemen hiç su geçirmemezlik özelliği göremiyoruz. Sony’nin su geçirmez telefonlarının fiyatları da malum, ortada.

ve Çıkış Tarihi

Şimdi gelelim kuru fasulyenin faydalarına. Huawei Honor 7X, Avrupa ülkelerinde 17 Ekim tarihinde tanıtılarak siparişe açılacak, yani satışına aynı tarihte başlanacak. Telefonun 3 farklı depolama alanı opsiyonunun bulunması ise, fiyat açısından müşteriler için alternatif yaratıyor. Cihazın 32GB modeli Avrupa’da 200 Dolar, 64GB modeli 260 dolar, 128GB modeli ise 305 dolar fiyat etiketine sahip. Bu rakamlar ülkemize göre oldukça makul. Birde vergi konusu var tabi. Fiyatlar konusunda Türkiye için bir tahminde bulunacak olursak; 32GB modeli 1250 TL, 64GB modeli 1500 TL, 128GB modeli ise 1750 TL fiyattan satışa çıkacağını ön görüyoruz. Elbette bunlar birer tahmin. Telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği de kesin değil zaten. Fakat gelecek olursa, Kasım ayının ortalarını yada sonlarını işaret ediyoruz. Bekleyip gelişmeleri birlikte göreceğiz. Dileriz ki Huawei, Honor 7X modelini ülkemizde satışa çıkarır.

Huawei Honor 7X İnceleme

Diğer makalemiz de "Oyuncular İçin Özel Akıllı Telefon: Razer Phone" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.

İncelemeler

  • 7
  • 7
  • 6
  • 9
  • 7
  • 7.2

    Score
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir