Huawei Ascend Mate 7 Mini

Huawei Ascend Mate 7 Mini Çıktı

Çinli teknoloji devi Huawei, akıllı telefon piyasasında yer edinmek adına oldukça yenilikçi ve cesur adımlarla kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Honor 7 ile geçtiğimiz günlerde kullanıcılara göz kırpan firma, şimdi ise diğer modellerin bir alternatifi olan Ascent Mate 7 Mini ile sahalara yeniden merhaba diyor.

Huawei Ascend Mate 7 Mini İnceleme

Huawei Ascend Mate 7 Mini İnceleme

Firmaların müşterilerini meraklandırmak ve satışları canlandırmak adına yaptığı, geleneksel telefon özellikleri sızdırma etkinliği kapsamında, yeni cihazın özellikleri de “sızdırıldı”. Üstelik bu sızıntı direk telefonun kendi ekranından screenshot edilmiş.Bakalım teknik detaylarda neler mevcut.

Yeni Ascend Mate 7 Mini’nin işletim sistemi, tahmin edileceği üzere Android 5.1 Lollipop. 3GB RAM ile birlikte güçlü bir ön bellek vadeden cihaz, bu bağlamda 8 çekirdekli Huawei Kirin 935 işlemci ile geliyor. Bu iki teknik özellikleri yan yana düşündüğümüz zaman, direk olarak yüksek performanslı bir telefon ile karşılaşacağımızı bizlere söylüyor zaten. 4.7 inç büyüklüğündeki 1080P çözünürlüğe sahip ekran ise tabiri caizse yoğurdun kaymağı olmuş gibi. Huawei,ayrıca parmak izi okuyucusunun da olmazsa olmazlar arasında olduğunu fark etmiş olacak ki, yeni Ascend Mate 7 Mini’de kullanıcılara bu özelliği sunmuş.

Huawei Ascend Mate 7 Mini Çıkış Tarihi

Huawei Ascend Mate 7 Mini Çıkış Tarihi

Genel anlamda baktığımız zaman oldukça iyi bir telefon gördüğümüzü rahatlıkla söyleyebiliriz fakat hangi marka olursa olsun çoğu telefonun artık minimum bu özellikler ile birlikte geldiğini görebiliyoruz. Huawei’yi tam bu noktada eşşiz kılan özellik, onun rakiplerine nazaran daha makul fiyatlardan satış rakamları belirlemesi.Cihazın tasarımı her ne kadar çok kendine özgü olmasa da, mevcut yapısının oldukça şık olduğunu düşünüyoruz. Bakalım ilerleyen zamanlarda ürünün akıbeti ne olacak.

Diğer makalemiz de "50 Dolarlık Akıllı Telefon" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir