hp-elite-x3-teknik-ozellikleri

HP Elite X3 Özellikleri ve Fiyatı

hp-elite-x3-tasarimi

hp-elite-x3-tasarimi

HP tarafından geliştirilen yeni akıllı telefon ile Windows Phone Mobile severler oldukça sevinecek. Çünkü bilgisayar konforu sunmayı vadeden yeni HP Elite X3 ile birlikte, uzun bir aradan sonra Windows tabanlı işletim sistemi de yeniden kullanıcıların beğenisine sunulacak. Aslında HP Elite X3’e baktığımız zaman onun şirketler için tasarlandığını görüyoruz fakat, teknik özelliklerine baktığımız zaman kişisel kullanımlar için de oldukça uygun olduğunu görüyoruz. Üstelik çift sim kart özelliğine de sahip olan bu yeni akıllı telefonun kullanım şekli ise diz üstü bilgisayarlar gibi. Yani arayüz anlamında mobil bir cihazdan ziyade masaüstü bir bilgisayarın konforu var.

Şimdi HP Elite X3’ün teknik özelliklerinden biraz bahsedelim. Bu yeni ürünün görünüşü oldukça şık olmasına rağmen, metal kasa ile gelmemesi bizi biraz üzdü. Çünkü her ne kadar ince bir tasarım olsa dahi, artık kullanıcıların büyük bir çoğunluğu dayanıklı cihazlar için metal gövdeyi şart koşuyor. Ki bu konuda hiçte haksız sayılmazlar. HP ise tüm bunlara rağmen yeni üründe polikarbon alaşımlı plastik kasa kullanmayı tercih etmiş.

hp-elite-x3-yorumlari

hp-elite-x3-yorumlari

Bu yeni cihaz 6inç boyutundaki Amoled ekranı ile (tam ebadı 5.96inç) birlikte 2560×1400 piksel kalitesinde görüntü sunuyor.16MP arka kamera, 8MP ön kamera ve Bang & Olufsen stereo hoparlör ile birlikte cihazda 4GB RAM’e yer verilmiş. İşlemci olarak ise Qualcomm Snapgdragon 820 tercih edilen ürünün dahili depolama alanı ise 64 GB. Fakat MicroSD desteği ile bu depolama alanı kapasitesini tam 2TB’a kadar arttırabilmek mümkün hale geliyor. HP Elite X3’ün en gelişmiş teknik özellikleri arasında ise iris tarayıcısı göze çarpıyor. Bununla birlikte üründe parmak izi okuyucusu da unutulmamış.

Windows İşletim Sistemi Telefonlar

hp-elite-x3-inceleme

HP Elite X3 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HP Elite X3’ün Avrupa fiyatı şuanda 700 dolar civarında. Cihazı satın alırken beraberinde ücretli olarak sunulan aksesuarlardan da faydalanmak isterseniz, bu fiyat 1200 dolara kadar yükseliyor. HP Elite X3 hakkında gelen bir diğer bilgiye göre ise, 64GB modelinden ziyade birde 32GB modeli satışa sunulacak fakat bu versiyon ülkemizde bulunur mu bilinmez. TL bazında baktığımızda ise 2500 TL ile 3000 TL arasında bir fiyat ile HP Elite X3’e sahip olunabilecek. Çıkış tarihi konusunda ise yapılan açıklama, ürünün Kasım ayının başlarında piyasada olacağı yönünde.

windows-mobile-akilli-telefonlar

windows-mobile-akilli-telefonlar

Diğer makalemiz de "Samsung Galaxy TabPro S Özellikleri ve Fiyatı" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir