basınçlı hava ile silah

Hava Basınçlı Silah Yapımı

boru kullanarak aşırı derece uygulayan bir sistemle yapıldı. Hem de gerçek bir tabancadan farkı yok. Youtube kanalının ismi ‘NightHawklnLight’ olan kendi ismi ise ‘’Ben’’ olan Youtuber kanalında zaten projeler yapıyor du daha önceden hem de Youtube’da baya seviliyor. Yeni videosunda ise sadece su borularıyla nasıl basınçla çalışan tabancası yapılacağını anlatmış bizlere.

 

Ben,1 ya da 2 gün önce Youtube kanalında PVC borularıyla çok güzel tasarlanmış bir basınçlı hava tabancası yaptı. Bu tabancayı yaparken kullandığı malzemeler ise herkesin evinde bulunan aletler.

PVCler

PVCler

Ben basınçlı hava tabancasını yaparken çok akıllıca düşünmüş. Havayı, direk olarak tabancanın hava haznesine göndermesi gerek bunun için ise yuvarlak benzer vana gibi araçlar kullanması gerekiyor. Ama Ben bunları kullanmamış bunların yerine daha zekice düşünerek ilginç bir tasarım oluşturmuş. Adı üstünde hava tabancası ve basınç ile çalışıyor bu yüzden hava kaçırmaması gerekiyor.

silah yapımı

silah yapımı

Bütün bunları engellemek için hareketli bir piston kullanmış ve bu sayede tabancanın namlusundaki lastik mengeneye değirecek şekilde ayarlamış. Bu şekilde zaten tabancayı dolduracak hava direk hava deposunu doldurmayı sağlıyor. Bunlar olduktan sonra ise tetik tuşuna bastığımızda sıkıştırılan hava serbest kalacak bununla birlikte hava tabancamızın ucuna yerleştireceğimiz nesne mesela küçük bir top, pinpon topu veya küçük bir patates koyalım. Silahımızın ucunu herhangi bir yere odaklayalım. Tetiğe bastığımız da cisim tabancadan çok hızlı bir şekilde ayrılacak. PVC borularını kullanarak yaptığımız bu tabancamız tahmini olarak 20 metre civarındaki bir karpuza hedef alıp sıktığımızda, karpuzu bomba gibi patlatabilecek.

Ben’in bu tehlikeli aletin yapım videosunu çocukların izlememesi gerekiyor yoksa sokakta buldukları borularla bu aleti yapmaya çalışacaklar. Eğer ki başarılı olurlarsa arkadaşlarına veya çevrelerine zara verebilirler.

Diğer makalemiz de "Facebook Hesabınız Çalınmaması İçin Karşı Önlemler" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir