Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mobil uygulamalar konusunda ağını gittikçe genişleten Google, uzun süren çalışmaların ardından yeni mesajlaşma uygulaması Google Allo Duo’yu kullanıcıların hizmetine sundu. Hem İOS hemde Android tabanlı mobil cihazlarda kullanılabilecek olan Google Allo, sahip olduğu yenilikler ve pratik özellikleriyle işlerinizi hızlandırarak daha kolay hale getiriyor.

google-allo-nedir

google-allo-nedir

Google Allo’yu diğerlerinden faklı kılan bazı önemli yenilikleri var. Bu yenilikler, sohbetinizi bölmeden diğer işlerinizi de halletmenin yolunu da açmış. Bununla birlikte Google Allo, kullanım alışkanlıklarınız ve ifade şekillerinize göre kendini şekillendirerek sohbetlerinizi de oldukça eğlenceli hale getiriyor. Google Allo, sohbet esnasında akıllı yanıt özelliği ile hızlı yanıtlardan birini seçmenizi tek dokunuşla gelen soruya cevap vermenizi sağlıyor. Aynı zamanda bu yanıtları fotoğraflar yoluyla verebilmekte mümkün.

google-mesajlasma-uygulamasi

google-mesajlasma-uygulamasi

Google Allo

Google Allo ile mesajlaşırken, gönder butonunda parmağınız aşağı ve yukarı kaydırarak sohbete zengin içerikler ekleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde metin puntosunu değiştirebilir, özel etiketleri de sohbet pencerenize ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte Google Allo, Google Asistan’ı da parmaklarınızın ucuna seriyor. Google Asistan’a merak ettiğiniz soruları sesli olarak sorabilir, beğendiğiniz videoları tek bir dokunuşla sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Üstelik Google Asistanı, arkadaşlarınız ile yaptığınız sohbetlere de dahil edebiliyorsunuz. Bunun için sohbet panelinize @google yazmanız yeterli olacaktır.

google-allo-indir

google-allo-indir

Sohbet esnasında Google Asistanı’na hava durumunu,uçuş bilgilerinizi yada haberleri sorarak eş zamanlı şekilde bilgi alabilirsiniz. Böylece sohbetleriniz bölünmez. Bununla birlikte Google Asistan’ı na yakınınızdaki mekanları sorabilir, civardaki mağazaları, iş yerlerini, alışveriş merkezlerini veya ATM’leri sesli sorular eşliğinde ekranınızda görebilirsiniz. Hatta sohbet ederken bir taraftan da Google Asistan’dan yol tarifi dahi alabilirsiniz.

google-allo-duo-nedir

google-allo-duo-nedir

Google Allo‘nun en beğenilen özellikleri arasında gelen bir diğer yenilik ise gizlilik ve özel sekmeler konusunda ortaya çıkıyor. Google Allo ile uçtan uca şifreleme tekniği kullanılarak sohbetler şifrelenebilirken, kendini belli bir süre sonra imha eden mesajlar gönderebilmekte oldukça kolay. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, gizli bildirimler de Google Allo ile artık kullanılabilir durumda.Diğer tüm özellikleri kefetmek ve Google Allo Duo‘yu indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

 

Bir diğer başlıkta Akıllı Telefona Nasıl Format Atılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir