Samsung Galaxy S8’in En Net Resimleri ve İncelemesi

Samsung‘un merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S8 hakkında, her gün yeni yeni haberler duyuyoruz. Zaten daha önceki senelerde yapılan tanıtım etkinliklerine bakacak olursak, gerek resimlerin gereksel teknik özelliklerin çok önceden bilindiğini görüyoruz. Bunun sebebi elbette sızıntı bilgiler ve görseller. Sonuç itibariyle onlarca farklı fabrikada parçaları ayrı ayrı üretilen ve onlarca insanın elinden geçen bir cihazın gizli tutulması ne kadar mümkün olabilir ki? Bundan ziyade, sızıntı haberlerin yapılması elbette şirketlerinde biraz işine geliyor. Çünkü cihaz hakkında daha çok merak uyanıyor ve satış rakamları da pozitif şekilde etkileniyor. Bunun son ayağı olan Samsung Galaxy S8‘in haberlerini, Galaxy Note 7‘nin patlamasıyla birlikte daha sık duymaya başladık. Çünkü Samsung çalışmaları hızlandırdı ve cihazı beklenenden daha iyi tasarlamak zorunda olduğunu anladı. Hızlandırılan bu çalışmalardan sonra, artık son gelen sızıntılarla birlikte Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘ın hem teknik özelliklerini, hemde tasarımını net olarak görüyoruz. Geriye sadece Samsung‘un yapılacak tanıtım etkinliğinde doğrulaması kaldı.İşte Galaxy S8’in detaylı resimleri ve incelemesi.

Samsung Galaxy S8‘in tasarımına baktığımız zaman şık tasarım ve incelik göze çarpan ilk etkenler arasında geliyor. Ön kısımdaki kavisli Galaxy S8 modelinde de kullanılmış ve bu konuda köklü bir değişiklik bulunmuyor.

 

Samsung Galaxy S8 Sızdırıldı

Samsung Galaxy S8 Sızdırıldı

Samsung Galaxy S8‘in ön yüzüne baktığımız zaman ekran kasa oranında ciddi bir değişme olduğunu görüyoruz. Cihaz adeta çerçevesiz bir hale gelmiş. Her ne kadar ekranın alt kısmında bir boşluk olsa da, herhalde ilerleyen yıllarda bunu da tamamen kaldıracaklardır. Fakat ekranın bu denli uzaması elbette fiziksel home tuşunu seven kullanıcıları üzecek. Çünkü Yeni Samsung Galaxy S8‘in ön yüzünde fiziksel bir tuş bulunmayacak ve tuşlar tamamen sanal olacak.

Samsung Galaxy S8 Resimleri

Samsung Galaxy S8 Resimleri

Samsung Galaxy S8 Plus‘ın da Galaxy S8‘den pek bir farkı yok gibi. Aralarındaki en büyük farklılık elbette ekran boyutuydu. RAM ve batarya konusunda illaki ufak tefek farklar olabilir fakat genel anlamda telefonu birbirinden ayırt eden yegane şey ekran boyutları olacak. Bu açıdan hem  Galaxy S8‘in hemde Galaxy S8 Plus‘ın aynı tasarımla geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S8 Plus Detaylı Resim

Samsung Galaxy S8 Plus Detaylı Resim

Samsung Galaxy S8‘in son gelen resimlerine baktığımız zaman çoğu kullanıcı şaşırtan bir şey görüyoruz. Gelen bilgilerin hemen hemen tamamında cihazın jack girişinin kaldırılacağı ve çift hoparlöre yer verileceği konuşuluyordu. Tıpkı iPhone 7‘de olduğu gibi kulaklık girişi ile şarj yuvası aynı olacaktı. Fakat gelen sızıntılardan da görüyoruz ki bu konuda Samsung çoğumuzu ters köşe yaptı ve jack girişini kullamaya devam etti.  Zira resme bakınca alt kısımda jack girişi,hoparlör,mikrofon ve USB Type-C şarj soketi görüyoruz.

 

Samsung Galaxy S8 Detaylı Resim

Samsung Galaxy S8 Detaylı Resim

Samsung Galaxy S8‘in görselleri arasında arka yüze ait bir resim yok Fakat Söyleyebiliriz ki, telefonun arka kısmında cam alaşımlı plastik kullanacak. Samsung kavisli kasa tasarımı nedeniyle alüminyum malzemeyi ne yazık ki kullanamıyor. Görünüm açısından plastik ve cam alaşımının çok şık durduğuna hiç şüphe yok ama bunun alüminyum kadar dayanıklı olamadığını söylemeye herhalde gerek yoktur. Üstelik bu arka yüzey çok rahat çiziliyor ve kılıfsız kullananı da pişman ediyor. Bununla birlikte cihazın sim kart yuvasının üst kısmına konumlandırıldığını, MicroSD desteği hakkında net bir bilgi bulunmadığını da belirtelim ve gelelim teknik özelliklere. Son gelen sızıntılar doğrusunda Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘ın aşağıdaki teknik özelliklere sahip olacağı belirtiliyor.

Samsung Galaxy S8 Teknik Özellikleri

 • 5.8” Ebatında Super AMOLED
 • Sekiz Çekirdekli Snapdragon 835 İşlemci
 • 4 GB RAM
 • 64 GB Dahili Bellek
 • 12 MP Arka Kamera
 • 8 MP Ön Kamera
 • 3.000 mAh Batarya

Samsung Galaxy S8 Plus Teknik Özellikleri

 • 6.2” Super AMOLED Ekran
 • 8 Çekirdekli Snapdragon 835 İşlemci
 • 6 GB RAM
 • 128 GB Dahili Bellek
 • 12 MP Arka Kamera
 • 8 MP Ön Kamera
 • 3.500 mAh Batarya

Diğer makalemiz de "Kaan N1 Alınır mı? Özellikleri ve Fiyatı Nedir?" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir