Casper VIA V10 Ekranı

En İnce Akıllı Telefonlardan Birisi: Casper VIA V10

Casper VIA V10 Kıyaslaması

Casper VIA V10 Kıyaslaması

Akıllı telefon konusunda son zamanların en kendinden emin firmalarından birisi olan Casper, yeni atılımlarıyla piyasada ismini duyurmaya devam ediyor. Firmanın en önemli jenerasyonlarından olan VIA serisinin son üyesi de bunun en iyi örnekleri arasında yer alıyor. Casper şimdi VIA V9’dan sonra VIA V10 ile piyasaya yeniden merhaba dedi ve oldukça şık bir tasarıma imza attı.

Yeni Casper VIA V10’un en dikkat çeken özelliklerinden birisi şimdiye kadar ki en ince telefonlardan birisi olması. Çünkü cihazın kalınlığı yalnızca 5.1 mm. Böylesine ince bir telefonun hafifliğini ise merak edecek olursanız 98.8 gram yani oldukça hafif.

Casper VIA V10 Kalınlığı

Casper VIA V10 Kalınlığı

Yeni Casper VIA V10, dört çekirdekli Snapdragon 410 işlemciye sahip. Cihazda 1.2 GHz hızında çalışan bu işlemciye ek olarak 2GB RAM yer alıyor. 8MP değerindeki arka kamera, 5MP arka kamera ise görüntü yakalama konusunda oldukça başarılı.

16GB depolama alanına sahip telefonda 4.8inç büyüklüğünde 1280×720 piksellik bir ekran  bulunurken, 306PPi değeri ile HD Amoled görüntü paneli oldukça zengin görüntüler sunabiliyor. 141.9x 68.1x 5.1 mm ebatlarındaki telefonun en büyük handikabı ise düşük batarya kapasitesi. Telefonun son derece ince olmasından ötürü olacak ki tasarımcılar cihaza ancak 2000 mAh değerinde bir batarya sığdırabilmişler. Bu yeni telefonda işletim sistemi olarak ise Android 5.0.2 bulunuyor. Android 6.0 destekleme ihtimali düşük olan cihazın diğer özellikleri arasında ise Bluetooth 4.0, WLAN 802.11 b/g/n, WLAN ve Micro USB gibi teknik detaylar yer alıyor.

Casper VIA V10 İnceleme

Casper VIA V10 İnceleme

Casper VIA V10’un kutusundan ise biz Türkler’i sevindirecek birçok yardımcı araç bulunuyor. Bilhassa General Mobile kullanıcılarının yakından bildiği aksesuarlar arasında bulunan; USB kablosu,bir adet mikrofonlu kulaklık,AC Adaptör, ekran koruyucu film,şeffaf koruma kılıfı ve ekran temizleyici bez bulunuyor. Yani telefon için sonradan alınan birçok araç kutusunda telefonla birlikte kullanıcısına sunuluyor. Şimdi gel gelelim telefonun fiyatına. Cihazın satış rakamı ülkemizde 1000 TL olarak açıklandı. Yani bu rakam mevcut teknik özelliklere göre pekte fena değil desek yeridir ancak taktir elbette siz değerli okurlarımızın.

Diğer makalemiz de "Samsung Galaxy S7 Hakkında İlk Tahminler" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir