İos 8

En Çok İşe Yarayan Jailbreak Tweakleri

Cydia İos 8.1 Supported Tweaks

Cydia İos 8.1 Supported Tweaks

Bir önceki tweak’lerle alakalı makalemizde siz değerli okuyucularımıza örnek repo adresleri ve uygulama isimleri sıralamıştık. Cydia uygumalarının sürekli kendini güncellemesi ve yeni uygulamaların İos 8.x sürümlerine uyum göstermesiyle birlikte, güncel uygulama ve tweak’leri de yeniden sizinle paylaşmakta yarar gördük. Yazımızın son kısmında yer alan repo adreslerini Cydia kaynaklarına ekledikten sonra aşağıda belirtilen programlara ücretsiz olarak erişebilirsiniz. İşte 2015’e girdiğimiz şu günlerde ocak ayı için en iyi tweaklar ve işlevleri ;

AdvancedSettings 8

AdvancedSettings8

AdvancedSettings8

BigBoss reposudunda yer alan bu tweak ile, telefonunuzun sistematik ayarlarına erişme olanağı buluyorsunuz. Uygulamayı telefona yükledikten sonra menüden ayarlar ikonuna basılı tutup gizli panelleri görebiliyoruz. Fakat buradaki ayarların telefonumuzun çalışma sistemini doğrudan etkilediğini belirtelim. Bu nedenle bu uygulamayı fazla kurcalamamak ta fayda var.

Animate İOS 8

Animate İOS 8

Animate İOS 8

BigBoss reposunda yer alan bu tweak sayesinde, telefonumuzun açılış ekranındaki elma yerine, daha farklı animasyon ve resimler kullanmak mümkün. Bunun için uygulamayı kurduktan sonra zevkimize göre boot efektlerini yine cydia üzerinden edinmek ve ayarlar menüsünde ki “Boot Logo” aracılığıyla animasyonu seçerek aktif hale getirmek yeterli oluyor.

CCControls

CCControls

CCControls

Cydia’nın en çok indirilen, en çok bilinen ve en sevilen tweak’lerinden olan bu uygulama ile denetim merkezini zevkimize göre optimize edebiliyoruz. Denetim merkezinde bulunan toggle’ların yerine farklı toggle’lar ekleyerek sağa sola doğru kaymasını sağlayabiliyor ve zevkimize göre sıralayabiliyoruz. Ayrıca denetim masasındaki kısa yol düğmelerinin rengini değiştirmek veya farklı temalar kullanabilmekte mümkün.

CustomMessages

CustomMessages

CustomMessages

İOS 8’in iletiler kısmındaki beyaz görüntüsünden sıkıldınız mı? Tıpkı android cihazlardaki gibi daha farklı sohbet panellerimi arıyorsunuz ? O zaman bu tweak tam size göre. CustomMessages uygulamasını yükledikten sonra ayarlar kısmından iletiler menüsünün arka planını değiştirebilir, ileti baloncuklarına yeni şekiller verebilir ve farklı renklendirme temaları ile daha eğlenceli görüntüler elde edebilirsiniz.

InTube 2

İnTube 2

İnTube 2

YouTube’da izlediğiniz videoları indirmek artık çocuk oyuncağı. InTube 2 sayesinde uygulama içerisindeyken dilediğiniz videoları dilediğiniz şekilde indirebiliyorsunuz. Böylece sevdiğiniz müziklerinizi telefonunuza depolamanın daha farklı bir yolunu da bulmuş oldunuz.

iCleaner

iCleaner

iCleaner

iCleaner, adından da anlaşılacağı üzere telefonunuzda gereksiz yer edinen atık dosyalarınızı temizlemenizi ve daha fazla alan kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. iCleaner ile web tarayıcılarından mesaj eklentilerine kadar, atık uygulama dosyalarınızdan diğer tüm gereksiz dosyalara kadar herşeyi temizleyebilirsiniz. Bunun için detaylı bir uğraşta gerekmiyor. Tek yapmanız gereken Cydia üzerinden uygulamayı yükledikten sonra menüye gelen ikonu tıklayarak programı açmak ve clear tuşuna basmak.

iFile

iFile

iFile

Bu uygulama sayesinde telefonun sistem dosyalarını görüntülemek mümkün. Ayrıca depolama alanındaki diğer tüm dosyaları da görebilir,yeni klasörler oluşturup taşıyabilir ve klasörlerin adlarını değiştirebilirsiniz.

QuickShoot Pro İOS8

QuickShoot Pro

QuickShoot Pro

Telefonu kullanışlı hale getirme açısından oldukça yararlı bir tweak. Kamerayı açmadan, kamera kısa yoluna iki kere tıklayarak,basılı tutarak veya benzeri aksiyonlarla kayıt yapmanızı sağlayan ufak bir araç.

RoundDock

RoundDock

RoundDock

Bu tweak ile dock menüsüne raf görünümü kazandırabilir, daha kompakt bir dock menüsüne sahip olabilirsiniz.

Springtomize 3

Springtomize 3

Springtomize 3

Sırf bu uygulama yüzünden telefonuna jailbreak yapan kullanıcılardan birisi olarak söyleyebilirim ki, eğer bu uygulama olmasaydı jailbreak anlamını yitirirdi. Öyleki springtomize 3 sayesinde cihazınızda olmasını hayal ettiğiniz birçok şeyi gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulama ikonlarından bildirim menüsüne, dock menüsünden paralax efektlere kadar herşeyi bu uygulama ile düzenlemek mümkün. Telefonun hemen hemen heryerine özelleştirmeler,eklemeler ve çıkartmalar yapabileceğiniz bu uygulama sayesinde, telefonunuz hiç olmadığı kadar kullanışlı ve özgür bir hale getiriyor. Springtomize 3’ün en önemli özelliklerinden birisi ise geçiş efektlerini hızlandırmak. Bu sayede telefonun geçiş efektlerini hızlandırarak çok daha hızlı bir telefona sahip olabiliyorsunuz.

Zeppelin

Zeppelin

Zeppelin

Bu araç sayesinde operatör yazısının olduğu yere dilediğiniz logoyu koyabilirsiniz. Dilerseniz tuttuğunuz takımın logosunu (4 büyükler), dilerseniz sevdiğiniz bir film karakterini veya hoşunuza giden bir oyunun logusunu da ekleyebilirsiniz. Sınır tamamen hayal dünyanıza bağlı.

DoubleTabSleep

KnockOn

KnockOn

KnockOn özelliğini bilenler bilir. Telefonun ekranına iki kere dokunduğunuzda tuş kilidi açılır veya kapanır. DoubleTabSleep ise tam anlamıyla bu işi yapıyor ancak henüz geliştirilmesi gerek. Şöyle ki; telefonun ekranına ana menüdeyken iki kere dokunduğunuzda tuşu kilitliyor ama açamıyor. Hiç yoktan iyidir.

İos 8 Jailbreak Tweaks

İos 8 Jailbreak Tweaks

Kalora (Türkçe Tweak) http://cydia.myrepospace.com/kalora/

BiteSmsTestReposu: http://test-cydia.bitesms.com

Xarold – http://repo.xarold.com

BigBoss – http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia

Intelliborn – http://intelliborn.com/cydia

Insanelyi – http://repo.insanelyi.com

Rpetri.ch – http://rpetri.ch/repo/

HackYouriPhone – http://repo.hackyouriphone.org

SinfuliPhoneRepo – http://www.sinfuliphonerepo.com

Xsellize – http://cydia.xsellize.com

iHacks –http://ihacksrepo.com

iHackstore – http://ihackstore.com/repo

Daha yeni ve güncel Tweak adresleri için TeknoKaşif’i takipte kalın… Sizinle en eğlenceli ve faydalı Jailbreak araçlarını paylaşmaya devam edeceğiz..

Diğer makalemiz de "En İyi Yılbaşı Hediyesi Telefonlar" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.

Incoming search terms:

  • en iyi tweakler
  • jailbreak tweakleri
  • cydia tweakleri
  • cydia tweakleri 2015
  • jailbreak en iyi tweakler
  • cydia en iyi tweakler
  • en iyi jailbreak tweakleri
  • en iyi tweaklar
  • işr yarayan ios uygulamaları 2017Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir