Battlefiel 4 Hakkında Herşey

Battlefield 4 Hakkında Önemli Bilgiler

, gameplay konusunda Battlefield 3 ile aynı arayüzle karşımıza çıktı. Bildiğimiz gibi ekranın sağ alt tarafında silah ve ekipman bilgileri, sol alt kısmında ise pusula, harita ve görev ile alâkalı hedefler yer almakta. Oyunda bulunan ana menü ve mini harita önem verilen bölgeleri gösterirken,  düşmanların kırmızı ile turuncu arası bir renkle, takım arkadaşlarının yeşil ve dost kişilerin ise mavi renkler ile gösterilmesi söz konusu.

Battlefield 4 Hakkında Bazı Şeyler

Battlefield 4 Hakkında Bazı Şeyler

Battlefield 3’te de olduğu gibi Battlefield 4’te de bazı silahlarda çift atış modu bulunmakta; bu iki atış modundan biri tekli, diğeri ise çiftli atış modu. Bu modlardaki silahlardan bazıları tekil oyuncu modunda iken düşman şahısların bulundukları bölge ve yerleri  belirleyebiliyor, bu sayede ekip arkadaşları için düşman şahıslar işaretlenmiş ve yerleri belirlenmiş oluyor.

Battlefield 4 Nasıl Bir Oyundur

Battlefield 4 Nasıl Bir Oyundur

Tekil oyuncu modu, çevrim içi aktif olma modundan birazcık daha farklı. Bu farklılık oyunun çevrim içi modda oynandığı zaman, hikâye moduna göre biraz daha çevre ve özelliklerinin değişikenlik gösterilmesinden ibaret. Oyun çevrim içi oynanıldığı taktirde ise tek kişilik modda kullanılabilen sadece iki özellik var ve bu özellikler “Boz” komutu ile “Taktiksel Vizör” komutu. Oyunda bulunan çevrim içi moddaki silahların açılması için ise hikâye modunun oynanması zorunlu.

Battlefield 4 Oyunu Hakkında

Battlefield 4 Oyunu Hakkında

Diğer makalemiz de "2015'te Çıkacak Yeni Oyunlar" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir