ZTE Blade V7 ve V7 Lite Kıyaslaması ile Fiyatları

Ülkemizde de önceki modelleri ile müşterisinin karşısına çıkan ZTE, MWC 2016 etkinliği ile birlikte yeniden müşterilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Blade V7 ve Blade V7 Lite ile piyasaya yeniden dönüş yapan marka, yine operatör sağlayıcıların sağladığı kampanyalar ve başlı başına satışlar ile geniş bir kitleye hitap edecek.

ZTE Blade V7/V7 Lite Tasarımı

Bu iki yeni ürüne tasarım açısından baktığımız zaman, aralarında ufak ebatsal farklar dışında üstünlükler olmadığını rahatlıkla görebiliyoruz. Bu nedenle tasarım konusunu kıyaslama üzerinden değil de, inceleme üzerinden değerlendireceğiz. Belirtmek gerekir ki, ZTE‘nin Blade V7 ve V7 Lite serisiyle tamamıyla metal tasarıma geçmesi çok doğru bir hamle olmuş. Çünkü artık amiral gemileri ve orta sınıf cihazlar dahil birçok üretici metal kasaya önem veriyor ve kullanıcılarında birçoğu akıllı telefonlarda metal tasarımdan yana. Ayrıca ZTE Blade V7 serisinin 7.5 mm kalınlığında ki kasası, incelik konusunda oldukça ideal bir noktada duruyor. Telefonun kamera çıkıntısının oldukça düşük olması yine bir avantaj yaratırken, dokunmatik power düğmesinin telefonun arkasında olması, bazı kullanıcıları üzebilir. Tabi bu durum yalnızca Lite modelinde mevcut. Çünkü normal ZTE Blade V7‘nin arkasında herhangi bir dokunmatik tuş bulunmuyor.Lite modelinde ise her ne kadar bu tuşun arkada olması kullanış açısından çok büyük bir handikap olmasa da, bu durumu beğenmeyen geniş bir kullanıcı kitlesi mevcut. Tabi Xiaomi modellerinden aşina olduğumuz ön kısımdaki dokunmatik home tuşu, bu durumu göz ardı etme sebebi olabilir. Kısacası, geniş ekranı ve oval köşeli alüminyum tasarımı sayesinde ZTE Blade V7 serisine 10 üzerinden 7 verebiliriz.

ZTE Blade V7 Lite Fiyatı Ne Kadar

ZTE Blade V7 Lite Fiyatı Ne Kadar

ZTE Blade V7 – V7 Lite Ekran Kıyaslaması

ZTE Blade V7 ve Lite modelinin ekranları kıyasladığımız zaman iki üründe de IPS LCD görüntü paneli kullanıldığını görüyoruz. Fakat ZTE Blade V7‘nin  ekran boyutunun, Lite versiyonuna göre burun farkıyla büyük olmasına rağmen, teknik özellikleri açısından daha fazla nitelikleri bulunuyor.  ZTE Blade V7,  5.2inç‘lik ekranıyla 1080×1920 piksel Full HD görüntü sunarken,Lite versiyonu 5inç ekran ile 720×1280 piksel HD görüntüye sahip. Fakat büyük fark burada değil PPi değerinde gizli. Çünkü 424 PPi değeri olan V7‘ye göre, V7 Lite yalnızca  294 PPi değerine sahip. Bu da iki ekran arasında gözle fark edilecek kadar görüntü farkı var demek. Üstelik Blade V7‘nin ekranı kasasına göre daha geniş duruyor ve köşelere daha yakın. Abisine göre V7 Lite versiyonunda ise gövde üzerinde ekran biraz daha ufak kalıyor.

ZTE Blade V7 – V7 Lite Kamera Kıyaslaması

Kamera konusunda iki cihazda zengin görüntler yakalama kabiliyetine sahip. Tabii farklar da yok değil. ZTE Blade V7‘nin kamerası 13 MP değerinde ve dual led ışık desteğine sahip. Lite versiyonunda ise kamera çözünürlüğü 8MP ve tek led ışıklı. Bu iki kamera da 1080p (Full HD) görüntüler kaydedebiliyor.Ön kısımda ise biraz farklı bir durum söz konusu. Zira ZTE Blade V7 Lite‘ın ön kısmında flaş destekli 8MP çözünürlüklü bir kamera var iken, Blade V7 sürümünde sanal flaşlı 5MP kamera var.
ZTE Blade V7 Fiyatı Ne Kadar

ZTE Blade V7 Fiyatı Ne Kadar

 ZTE Blade V7 – V7 Lite İşlemci Kıyaslaması

Zte Blade V7, 64Bit ARMv8-A mimarisine sahip 1.3GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Cortex-A53 işlemci ile gelecek.Blade V7 Lite‘da ise, dört çekirdekli 1GHz frekansında çalışan Cortex-A53 işlemci bulunuyor. Bir nevi, iki cihazda da aynı işlemcinin yarım ve tam sürümleri kullanılmış. İki ürünün ise ekran kartı arasında fark yok denecek kadar az. Mali-T720 MP2 GPU iki üründe de kullanılmış.

ZTE Blade V7 ve V7 Lite Karşılaştırması

ZTE Blade V7 ve V7 Lite Karşılaştırması

ZTE Blade V7 – V7 Lite Diğer Teknik Özellik Kıyaslamaları

Şimdi diğer teknik özellikler hakkında konuşalım. ZTE Blade V7 ve V7 Lite sürümlerinin geri kalan özellikleri aynı. Buna göre; MicroSD Desteği,16GB Dahili Depolama,2GB RAM,2500 mAh Lithium Ion (Li-Ion) batarya ve Android 6.0 (Marshmallow) işletim sistemi iki üründe de bulunuyor.

ZTE Blade V7 Ekranı

ZTE Blade V7 Ekranı

ZTE Blade V7 – V7 Lite Fiyatları Ne Kadar

ZTE Blade V7 ve Blade V7 Lite fiyatları özelliklerine göre uygun sayılabilir. Yani bu iki ürünü de fiyat performans cihazı olarak nitelemek pek yanlış olmaz.  ZTE Blade V7‘nin açıklanan Türkiye kampanyalı satış fiyatı 700 TL.  Lite modelinin ise Türkiye’de satılıp satılmayacağı ve fiyat bilgileri henüz açıklanmadı.

Bir diğer başlıkta Samsung Galaxy S4 Mini ve Galaxy S3 Kıyaslaması konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir