Yine Zam Geliyor.! Zamlı iPhone Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Zamlı iPhone Fiyatları Ne Kadar Oldu

Zamlı iPhone Fiyatları Ne Kadar Oldu

 

Son zamanlarda ülke ekonomisinin pek istikrar göstermediği zamanlardan geçiyoruz. Hem bazı firmaların Türkiye’de ki yatırımlarından vazgeçmeleri, hem bazı derecelendirme kuruluşlarının kredi notumuzu düşürmesi, hem de iç piyasadaki durgunluk vatandaşları tedirgin ediyor. Döviz kurundaki artışın hızla sürmesi de en büyük problemlerimiz arasında geliyor. Bu olumsuz koşullar elbette teknoloji piyasasını da vurmak üzere çünkü TL her gün daha fazla değer kaybediyor. Para birimimizin değer kaybetmesi, ardı ardına gelen zamların ana nedenleri arasında. Teknoloji ürünleri deyince akla gelen ilk ürünler arasında ise akıllı telefonlar var. Bilhassa dünya çapında milyonlarca satan iPhone modellerinin zaten pahalı olan fiyatları, öyle görünüyor ki artmaya da devam edecek.

iPhone’lara Zam Geliyor.! Yeni Fiyatlar Ne Kadar Olacak?

Ülkemizde ki kurların hızla yükselmesi ve TL’nin hızla değer kaybetmesi ile birlikte, gelen haberlere ve fısıltılara göre iPhone modellerine %10’a kadar zam yapılacağı konuşuluyor. Yani bu da demek oluyor ki, tüm iPhone modellerine yaklaşık 280-350 TL civarında zam gelecek. Buna göre 3.250 TL’den satılan iPhone 7’nin başlangıç fiyatı, 3.600 TL’ye kadar çıkacak. 3.800 TL başlangıç fiyatına sahip olan iPhone 7 Plus’ın başlangıç fiyatı ise 4.150 TL’ye dayanacak. Bu telefonların fiyatlarını fahiş bir seviyeye çekip, taksitleri çok az tutacak olan operatörlere gelince, onlarda herhalde iPhone’ları 5.000 TL’ye satmaya başlayacaklar. İşin komik tarafı ise, bu telefonlara bu kadar parayı gözünü kırpmadan verecek olan insanlar olması.

Yeni Akıllı Telefon Fiyatları

Yeni Akıllı Telefon Fiyatları

Sadece iPhone Modelleri mi Zamlanacak?

Cevap elbette hayır. Sonuçta ekonomi ürün bazında ilerlemiyor. Tıpkı Apple gibi diğer akıllı telefon tedarikçileri de ürünlerinde zamlı fiyatlarını açıklayacaklar. Samsung,HTC ve LG gibi önde gelen markaların zam yapması ise bu gidişat ile kaçınılmaz görünüyor. Diğer ürün markalarına gelecek olan zamlarında hemen hemen aynı miktarda olması bekleniyor. Yani marka fark etmeksizin tüm ürünlere 250 TL ile 350 TL arasında gelen zamlar göreceğiz. Bu rakamlar için ön gördüğümüz tarih ise Şubat ayının ortaları gibi (tabi kur yükselmeye devam ederse). Bakalım o zamana kadar bizi ne gibi sürprizler bekliyor olacak. Ancak akıllı telefon almayı planlıyorsanız, elinizi çabuk tutmanızda fayda olabilir. İhtiyacınızdan fazlasına sahip olan bir akıllı telefona gereğinden fazla para vermenin pek mantıklı olmadığını da bilhassa söyleyelim. Hatta mecbur değilseniz böyle bir ortamda para harcamanın hiç mantıklı olmayacağını da belirtelim.

iPhone 7 Yeni Fiyatlar Ne KAdar

iPhone 7 Yeni Fiyatlar Ne KAdar

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir