Xiaomi Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Samsung’a Çinli rakip geliyor. Biliyoruz ki Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy s8 plus modellerini tanıttı çok yakın bir zamanda da satışlar başlıyor. Buna karşılık olarak da Dünya’nın ileri gelen 3. Büyük akıllı telefon şirketlerinden Huawei de yeni modeller çıkartmaya başladı.

Bu 2 dev telefon üreticileri son derece üst özelliklere ve donanımlara sahip olacak. Bu 2 üreticinin normalde piyasaya sürecek olduğu cihazların teknik özellikleri bilinmiyordu ama birileri tarafından internete sızdırıldı.

Huawei’nin çıkarmak üzere olduğu, Mİ 6 VE Mİ 6 PLUS da Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus da ki gibi Snapdragon 835 yonga seti ile donatılmış.

XİAOMİ Mİ6 TEKNİK ÖZELL,İKLER

XİAOMİ Mİ6 TEKNİK ÖZELL,İKLER

Herkes biliyor zaten Qualcomm siparişlere yetişemediği için belirli üreticiye gönderim yapıyor. Bu sebeple birçok akıllı telefon şirketleri, önceki sürüm Qualcomm 821’i almak zorunda kalıyordu.

Fakat bu durum Xiaomi şirketi için böyle bir durum yok direk siparişler gönderilecek.

xiaomi özellikleri

xiaomi özellikleri

Bu 2 Xiaomi modellerinden küçük boyutlu olan Mİ6 modeli, Full HD çözünürlüklü olan 5.15 inçlik güzel bir ekrana sahip olacak. Telefon 4 GB, 6 GB RAM ve 32 GB, 64 GB veya 128 GB kapasiteye sahip olacak. Arka panelde 19 MP kamera ve ön tarafta 8 MP sensörlere sahip çok kaliteli fotoğraflar çeken kameralar mevcut. 3200 mAh pil boyutu ve 2 tane SIM kart özelliği var. Bu kadar iyi özelliğin yanında işletim sistemi olarak bir önceki sürüm olan Android 6.0 işletim sistemini kullanmayı tercih etmişler.

Mİ 6 Plus modelinde ise 5.7 inçlik baya büyük bir ekran, 6 GB RAM, 64 ya da 128 GB depolama alanı ve devasa 4500 mAH batarya, işletim sistemi olarak Adreno 540 GPU ve Android 7.0 N ile karşımıza çıkıyor. Telefon 12 MP’ lik kameraya sahip biraz düşük gözükebilir ama 19 MP kameradan daha kaliteli çekimler yapıyor.

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir