Xiaomi Redmi Note 5 ve Note 5 Pro Özellikleri Ortaya Çıktı !

Xiaomi’nin iki yeni güzide akıllı telefonu olan Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro, nihayet teknik özellikleriyle birlikte ortaya çıkıyor. Bilhassa uygun fiyatlı akıllı telefon politikası sayesinde geniş bir hayran ve müşteri kitlesine sahip olan firma, 2018 yılında da beklentileri karşılayacak makul fiyatlı akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Bunların yanı sıra, bu iki yeni modelin iki farklı konfigürasyona sahip olacağı da diğer bir güzel haber. Xiaomi Redmi Note 5’in teknik özelliklerine yakından bakacak olursak;

Xiaomi Redmi Note 5 Özellikleri

18:9 ekran kasa oranıyla 5.99” büyüklüğünde olan telefonun çözünürlüğü ise 2160×1080 FHD+ olacak. 32GB depolama alanı,3GB RAM ve 64GB depolama alanı, 4GB RAM seçenekleri ile gelecek cihazda Qualcomm Snapdragon 625 işlemci bulunacak. 5MP ön kamera ve f/2.2 diyafram aralığına sahip 12MP arka kamerayla birlikte, telefonda 4000 mAh kapasitesinde güçlü bir batarya yer alıyor. Telefonun diğer detaylarını ise, aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5 Pro Özellikleri

Note 5 ile birlikte biraz daha üstün özelliklere sahip olacak “ağabey” sürümünde ise, orta sınıfın biraz daha üstünde teknik özellikler bulunacak. Kardeşiyle aynı ekran kasa oranına sahip 5.99” büyüklüğünde 2160×1080 FHD+ görüntü paneli, Qualcomm Snapdragon 636 işlemci, 3GB,4GB ve 6GB olmak üzere üç farklı RAM seçeneği de yine bu modelde bulunuyor. 32GB ve 64GB depolama alanı sunulan cihazın arka kısmında, f/2.2 diyafram aralığına sahip 12MP olan birincil kamera, f/2.0 diyafram aralığına sahip 5MP ikincil kamera olmak üzere iki farklı kamera bulunuyor. Yani cihazın dual kamera özelliği var. Tabi görüntüleme konusunda telefonun yetenekleri bununla da sınırlı değil, zira ön kısımda ise Sony IMX376 sensörüne sahip 20MP kalitesinde bir kamera var. 4000 mAh batarya ile, Pro modeli kardeşiyle en büyük farkı kameralar konusunda taşıyor. Ürünün diğer özellikleri ise aşağıda verilen görselde ki gibi.

En İyi Xiaomi Telefonlar

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir