Xiaomi Redmi 5 Plus Muhtemel Özellikleri

Önde gelen fiyat performans markalarından birisi olan Xiaomi, yeni büyük ekranlı Redmi 5Plus üzerinde çalışmaya devam ediyor. Elbette çalışan yalnızca Xiaomi değil. Zira cihazın görselini sızdıran ve teknik özellikleri hakkında bilgiler veren bazı “çalışkan” kaynaklarda mevcut. Telefonun tasarımı hakkında gelen resimlere göre konuşacak olursak; dual kamera özelliği, parmak izi okuyucusu ve geniş bir ekranının olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yekpare metal gövde ve yerleşik ekranla birlikte oval kasanın oldukça şık durduğu da bir gerçek. Ön kısma baktığımız zaman  bize LG G6’nın geniş çerçeveli halini anımsatan telefon, teknik özellikleriyle de orta sınıf kullanıcıları için çok ideal bir ürün olmaya aday.

Xiaomi Redmi 5 Plus Özellikleri

Hatırlarsanız daha önce de Xiaomi Redmi 5 Plus’a ait olduğu söylenilen bazı görseller sızmıştı. Yeni gelen sızıntılara baktığımız zaman ise, eski resimlerin doğruluk payının yüksek olduğunu görüyoruz. Diğer ülkelerle birlikte Türkiye’de de satışa sunulacağını tahmin ettiğimiz bu telefonun, Mi Note 3’de oldukça benzerlik gösterdiğini söylemek gerek. Cihazın teknik özelliklerine gelince, kesin olmamakla birlikte 3GB RAM, 32GB depolama alanı ve Qualcomm Snapdragon 630 işlemcisi bulunacağı söyleniyor. MicroSD desteği olmamakla beraber, RAM ve depolama alanı konusunda bazı kaynaklara göre iki farklı opsiyon bulunacak. Böyle bir durumda muhtemelen 3GB RAM/32GB ve 4GB RAM/64GB olmak üzere iki farklı seçenek göreceğiz. Kamera konusunda cihazlar arası bir farklılık beklenmiyor.

Xiaomi Redmi 5 Plus Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Doğrusunu isterseniz bu konu hakkında konuşmak için henüz çok erken. Çünkü ürünün ülkemizde satılıp satılmayacağını geçin, hangi dünya ülkelerinde hangi rakamlardan satılacağı bile belli değil. Dolayısıyla bu konuda söyleyeceklerimiz tahminden öteye geçmiyor. Fakat Xiaomi Redmi 5 modelinin Avrupa ülkelerinde 160 euro olduğunu düşünecek olursak, daha güçlü kameraya sahip büyük modelinin en az 250euro olacağını şimdiden ön görebiliyoruz. 250 euro değerindeki bir telefonun ülkemizde KDV ve diğer vergilerle birlikte 2Bin TL gibi bir rakamdan satılması da kuvvetle muhtemel. Zaten Xiaomi Redmi 5‘in ülkemizde satışa sunulmamasından sonra, Xiaomi Redmi 5 Plus ‘ın da aynı kaderi paylaşması bizi hiç şaşırtmayacak. Bu nedenle çok fazla ümit etmemek gerek.

Xiaomi Redmi 5 Plus İncelemesi

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir