Windows 10 Tüm Soruların ve Sorunların Cevabı Burada

Update Windows 10

Update Windows 10

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Microsoft’un, bugün hemen hemen teknoloji konusunda her dalda çalışmaları bulunuyor. Elbette Microsoft’u marka yapan değerlerin arasında, şirketin doğmasını ve büyümesini sağlayan, bir başyapıt özelliği taşıyan Windows işletim sistemi geliyor. Dünden bugüne oldukça hızlı ilerleyen ve kendini yenileyen Windows Ailesi, günümüzde 10 sürümüne yükseldi ve şirketin en iddialı olduğu Windows sürümü olarak biliniyor.

Dünya çapında ki milyarlarca Windows kullanıcısı da, Temmuz ayında yayınlanan Windows 10 güncellemesi ile birlikte bilgisayarlarını kolayca son sürüme yükseltebiliyor. Peki sizlerde bir Windows kullanıcısı iseniz ve bilgisayarınızı Microsoft’un son ürünü Windows 10’a yükseltmek istiyorsanız bunu en kolay yoldan nasıl yapabilirsiniz ? İşte bu sorunun cevabı yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Download Microsoft Media Creation Tool

Download Microsoft Media Creation Tool

Hatalarla karşılaşan, yükseltme sırasında başarısız olan ve yükseltme işlemini zorlu bulan kullanıcılar, Microsoft’un yayınladığı Microsoft Media Creation Tool yükseltme aracı sayesinde işletim sistemlerini kolayca Windows 10’a yükseltebiliyorlar. Lisanssız Windows kullanıcılarının ise yükseltme işleminden sonra Windows 10’u da lisanssız kullanmaya devam edeceklerini hatırlatalım. Sizlerde işletim sisteminizi Windows 10’a yükseltmek istiyorsanız, öncelikle uygun olan 32Bit veya 64Bit’lik aracı aşağıda verilen linklerden  indirin.

Ardından indirdiğiniz programı çalıştırın ve “Bu Bilgisayarı Şimdi Yükselt” seçeneğini seçin. Daha sonra Media Creation Tool aracı size yüklemede yol gösterecek ve tüm adımları kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Windows 10 Themes

Windows 10 Themes

Hangi Sürüm İşletim Sistemleri Windows 10’a Yükseltilebiliyor ?

Windows 7,Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları Windows Update Merkezi’ni kullanarak yeni sürüme geçiş yapabilecekler. Ancak Windows 8 kullanıcıları önce update işlemi ile 8.1 sürüme geçecek, ardından yeniden update işlemi ile Windows 10 sürümüne geçecekler. Yani iki aşamalı bir güncelleme işlemi yapmaları gerekecek. Windows XP ve Windows Vista kullanıcıları ise, yeni işletim sistemine ancak sıfırdan kurulum yaparak sahip olabilecekler.

Windows 10’a Yükseltme Yapmak İçin Ne Kadar Zamanım Var?

Yükseltme hakkına sahip olan kullanıcılar, 12 ay içerisinde Windows’u yükseltmedikleri halde artık yükseltme işlemini gerçekleştiremeyecekler. Yani yükseltme uyarısını aldığınız taktirde yeni sürüme geçmek isterseniz bunu 12 ay içerisinde yapmanız gerekiyor.

Tüm Microsoft Windows Müşterileri Windows 10’a Yükseltme Yapabilecek mi?

Güncellemenin Windows 7, 8 veya 8.1 İşletim Sistemi’nin OEM sürümlerini yeni bir bilgisayara taşıyan kullanıcılarda nasıl çalışacağı henüz bilinmezken, kurumsal sürümler için yükseltme işlemi yapılamayacak (sözleşmeye göre değişiklik gösterebilir).

Windows 10 Download

Windows 10 Download

Windows 10 İçin Minimum Sistem Gereksinimleri Neler?

  • 1 GHz ve Üzeri İşlemci
  • 1 GB (32-bit) veya 2GB (64-bit) RAM
  • Boş disk alanı: 16GB Boş Disk Alanı
  • Microsoft DirectX 9 Destekli Bir Ekran Kartı ve WDDM Sürücüsü
  • Bir Microsoft Hesabı ve İnternet Erişimi

Bir diğer başlıkta USB Diskten Bilgisayara Nasıl Format Atılır ? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir