WhatsApp Ve Facebook Hikayeler Özelliği Geldi

Snapchat şuan dünya da neredeyse herkesin kullandığı güzel bir sosyal medya platformu.

Bu uygulamayı diğer uygulamalardan ayrı kılan özelliği anlık olması mesela bir fotoğraf çektiniz bunu Snapchat de arkadaşlarınızla paylaştınız.

whatsapp story

whatsapp story

Sizin belirleyeceğiniz süre içinde arkadaşlarınız o fotoğrafı veya videoyu görecek ve ondan sonra o görüntü kaybolacak. Tabi siz o fotoğrafı kin görmüş, kaç kişi görmüş hepsini gorebiliyorsunuz. Hatta o resmin ekran görüntüsünü alınca arkadaşlarınız direk size bildirim geliyor.

facebook-snapchatin-en-onemli-ozelligini-messengera-da-getirdi-2

facebook-snapchatin-en-onemli-ozelligini-messengera-da-getirdi-2

Snapchat in bu özelliği çok fazla kişi tarafından beğenildi. Bunu anlayan İnstagram yöneticileri bu özelliği İnstagram’a dahil etmişlerdi. Şimdi ise bu hikaye (Stories) yani anlık resim paylaşma özelliği WhatsApp ve Facebook’a da eklendi. Facebook ta özelliği Messenger uygulaması üzerinden yapabiliyoruz ve paylaşımlarınız 24 saat aktif kalıyor ondan sonra siliniyor. Messenger kullanmayan arkadaşalarınız sizin hikayelerinizi göremezler. Sizin zaman tünelinize düşmez yani resim aynı İnstagramda ki gibi telefondan girenler görebilecek.

WhatsApp ta da aynı şekilde paylaşılan fotoğraflar 24 saat sonra siliniyor. WhatsApp kullananlar bu özelliği kullanmak istemiyorlarsa WhatsApp’ı güncellemeyebilirler.

Kullanmak isteyenler ama mesela paylaştığı bir resmi rehberde kayıtlı olan kişilerin görmesini istemezse, resmi paylaşırken şu kişiler hariç yani bu resmi seçtiğim kişiler görmesin veya sadece seçtiğim kişiler görsün gibi seçebilirler.

 

Bütün bu özelliklerin gelmesini istiyor iseniz;

Android kullanıcıları Google Play Store uygulamasından yükleyebilirsiniz.

(Boyut: 18 mb)

İOS (Apple) kullanıcıları AppStore uygulamasından WhatsApp programını güncellemeleri gerekmektedi.

 

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir