WhatsApp Bilgisayara Nasıl Kurulur?

WhatsApp, beklenmedik bir şekilde, WhatsApp Web adı altında masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla da kullanılabilir hale geldi. Bu elbette oldukça iyi bir haber.  Çünkü WhatsApp’ın bilgisayarla da kullanılabilir hale gelmesi demek; resim ve videoları rahatlıkla bilgisayardan bilgisayara atabilmek, sohbetleri fiziksel klavye ile daha pratik hale getirmek ve bunun gibi sayısız işi en rahat yoldan yapabilmek anlamına geliyor. Şimdi İOS işletim sistemindeki bazı eksiklikler ve aksaklıklar nedeniyle, WhatsApp Web‘in, Apple cihazlarında çalışmadığını hatırlattıktan sonra, izlememiz gereken yolları sıralayalım.

Önemli Notlar:

  • WhatsApp Web’i bilgisayardan kullanabilmek için, akıllı telefonda da kullanmanız gerekiyor. Yani WhatsApp Web’in bilgisayara kurulumu sırasında, telefondaki uygulamadan yardım alacağız. Telefonumuzun işletim sistemi ise; Android,Windows Phone, Nokia S40Nokia S60, BlackBerry 10 veya BlackBerry olabilir. Uygulamayı telefona yüklemek için burayı tıklayabilirsiniz.
  • Bilgisayarımızda, Google Chrome Web Tarayıcısı’nın yüklü olması gerekiyor. Eğer bu tarayıcı bilgisayarınızda kurulu değilse burayı tıklayarak indirebilirsiniz.
  • Hem WhatsApp’ın, hemde Google Chrome’un güncel sürüm olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde sorunlar meydana gelebilir.
  • WhatsApp bildirim seslerinin bilgisayardan gelmesi için, profil resminin yanındaki ayarlar menüsünü kullanabilirsiniz.

 

İzlememiz Gereken Yollar:

1-Telefonumuzdan WhatsApp uygulamasını açıyoruz ve sağ üst köşedeki Seçenekler düğmesini tıklayarak WhatsApp Web‘i seçiyoruz.

WhatsApp Web Kullanımı

WhatsApp Web Kullanımı

2-Ardından bilgisayarda kurulu olan Google Chrome tarayıcısını açarak WhatsApp Web sayfasına gidiyoruz.

WhatsApp Web Barkod

WhatsApp Web Barkod

3-Açtığımız WhatsApp Web sayfasında ekrana gelen barkodu, telefonumuzdan açtığımız WhatsApp Web kamerasında okutuyoruz.

WhatsApp Web Deskop

WhatsApp Web Deskop

4-WhatsApp Web artık kullanıma hazır.

WhatsApp Web

WhatsApp Web

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir