Uçuşlardaki Teknolojik Alet Yasağına Çözümler

Bildiğimiz gibi birkaç hafta önce İngiltere ve Amerika’ya belirlenen uçuşlarda, uçuş yapacak yolcuların kabinlerine teknolojik alet geçirilmiyordu. Söz konusu bu olay için iş adamlarından tepkiler çoğaldı. Hava yolu şirketleri de bunu öğrendi. Yolcularını kaybetmek istemeyen havayolu sahipleri bir şekilde bu sorunu düzeltmelilerdi. Sonunda bu teknolojik alet yasağını düzeltmenin yolunu buldular.

laptop yasak

teknolojik alet yasak

Yasaktan biraz bahsedecek olursak, belirlenmiş şehirlerden direk şekilde oluşturulan uçuş yolculuklarında, yolcuların bulunduğu kabine bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi ve bunun gibi birçok teknolojik aletler yasaklandı. Bu yasaktan nasibini almayan tek şey ise 5,8, inçten küçük cep telefonları oldu. Yolcuların aktarmalı uçuşlarında ise farklı farklı alternatif çözümler bulmuştu hava yolu şirketleri. Ama bu iş hava yolu şirketlerinin de hoşuna gitmedi, kendileri de çok yoruldular.

Müşterilerde yavaş yavaş eksilmeye başladı. 3 havayolu şirketi bu teknolojik alet engelini aşmanın yolunu buldu.

cihazlar böyle toplandı

cihazlar böyle toplandı

Emirates havayolu şirketi, müşterilerinin uçağa biniş süresince teknolojik cihazları ile işlerini halletmelerine izin verdi. Biniş süresi dolduğunda ise görevliler tarafından cihazların hepsini bir yerde toplayıp, köpük gibi kaplama eşyalarıyla sarılıyor. Bu cihazların kaybolmaması için cihaz sahiplerinin isimleri cihaz üzerine yapıştırılıyor. Etihad havayolu şirketi ise üst düzey yani birinci sınıf uçak bileti alan müşterilerine bedava internet erişimi ve Apple İpad veriyorlar. Bu şekilde uçaktaki yolcular internetten işlerini hallediyorlar. Qatar Airways havayolu şirketi de müşterilerini kaybetmemek için onlara kısa süreli Laptop veriyor. Bu şekilde de önemli haberleri alabilirsiniz işinizi halledebilirsiniz.

Türk Hava Yolu (THY) şirketi şu anlık bedava internet erişimi sağlamayı düşünüyor fakat sadece internet erişimi olmayacak bundan başka gene birinci sınıf yani Businness Class yolcularına uçuş süresince ücretsiz bir şekilde dizüstü bilgisayar vereceğini söyledi.

 

 

 

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir