Toshiba Satellite P50-A-13K Özellikleri

Toshiba Satellite P50-A Ekranı

Toshiba Satellite P50-A Ekranı

Dizüstü bilgisayarlar konusunda önemli bir yere sahip olan Toshiba, Satellite serisine önemli bir üye daha kaydetti. Satellite P50 A 13K adına sahip olan yeni ürün, bilhassa oyun konusunda oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Metal kasasıyla oldukça şık bir görünüme sahip olan bilgisayar 2.4kg ağırlığında.

Toshiba Satellite P50-A Kasası

Toshiba Satellite P50-A Kasası

Toshiba Satellite P50-A-13K Özellikleri

Tasarımı açısından bilgisayarı incelediğimiz zaman, kolaylıkla taşınabilir bir bilgisayardan daha çok, iri ve gelişmiş bir iş istasyonunu andırıyor.  Dördüncü nesil  3.4GHz hızında çalışabilen İntel Core i7-4700MQ işlemciye sahip olan bilgisayar,4GB Vram’li Nvidia GeForce GT745M ekran kartı ile grafikler konusunda başarılı bir performans ortaya koyuyor. Bu gelişmiş ekran kartı, oyunların yanı sıra grafik işleme uygulamalarında da oldukça başarılı bir çizgi sergiliyor.

Toshiba Satellite P50-A Ekranı

Toshiba Satellite P50-A Ekranı

8GB sistem belleğine sahip olan Toshiba Satellite P50-A-13K, 5400rpm dönüş hızına sahip 1 TB Serial ATA depolama alanı ile geliyor. Ürünün 15.6inç büyüklüğündeki TruBrite TFT LED ekranı Full HD görüntüler elde etmenize imkan sağlarken, 1920x1080pixel kalitesindeki çözünürlük oldukça etkileyici görünüyor. Ancak ekranın tek dezavantajı ise, ekrana bakış açılarımızı değiştirdiğimiz de aynı kaliteli görüntüyü sunamaması. Yani ekranda görüntüyü net olarak görebilmemiz için tam karşısından bakmamız gerekiyor.

Toshiba Satellite P50-A Fiyatı

Toshiba Satellite P50-A Fiyatı

Slip Stream Technology’sine sahip olan bilgisayar harman kadron hoparlörleri ile oldukça başarılı ses kalitesi sunarken, 4K televizyonlara da HDMI çıkışı sayesinde görüntü aktarımı yapabiliyor. Bu da demek oluyor ki, internet üzerinden veya farklı ortamlardan elde ettiğimiz 4K videoları, kalitesini bozmadan 4K destekli bir Tv’de rahatlıkla izleyebiliriz.İki adet USB 3.0, iki adet USB 2.0 portuna sahip olan bilgisayarda uyku modundayken şarj özelliği sayesinde (bu yalnızca bir adet usb 3.0 yuvasında mevcut) cihazınız kapalıyken dahi mobil cihazları şarj etmek mümkün.

Toshiba Satellite P50-A Özellkleri

Toshiba Satellite P50-A Özellkleri

64Bit Windows 8.1  işletim sistemi ile kurulu halde satılan Satellite P50-A-13K’da, 3.5saate kadar dayanıklı batarya bulunuyor. Bu yönüyle bilgisayar standartlara eşit özelliklerde diyebiliriz. 2750 TL satış rakamlarından başlayan yeni bilgisayar, büyük ekranlı,grafiklerde iyi performans gösterecek ve dayanıklı kasaya sahip bilgisayar arayanlar için oldukça ideal bir seçim olarak gözüküyor.

Toshiba Satellite P50-A Kalınlık

Toshiba Satellite P50-A Kalınlık

Bir diğer başlıkta Lenovo Chromebook N20 ve N20p İnceleme konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir