Sony Xperia A Edge Çerçevesiz Tasarımıyla Ortaya Çıktı

İlk Çerçevesiz Ekranlı Sony Yakında Geliyor.!

Sony nihayet 2018 yılında inadını kıracak ve farklı tasarımlara ait akıllı telefonlar üretmeye başlayacak gibi. Ancak yine de bu tasarımların tekrar köşeli olması bekleniyor. Bunun üstüne birde ekran kalitesi ve kamera konusunda iyi olan Sony’nin, çerçevesiz panel füryasına karşı sessiz kalmayacağını da düşülünce, yeni bir amiral gemisi zaten kaçınılmazdı. Bunun ilk meyvesi ise Xperia A Edge isimli bir telefon olacak. Cihazla ilgili gelen ilk sızıntılara göre, telefonun çerçevesi yok denecek kadar az. Çin’li teknoloji tedarikçisi olan IT Home tarafından sızdırılan görsellerde, oldukça göz alıcı bir ekran ve kasa görüyoruz. Fakat Sony’nin yine sivri köşeli (OmniBalance) telefonu tercih etmekte bu denli inatçı olması da biraz garip bir durum. Hani elbette her markanın kendine has bir tasarımı ve havası olur ama, yüzlerce telefon modelinde habire hacı şakir kalıp sabunu konsepti nedir, anlayabilmiş değiliz. Neyse ki bu durum artık değişiyor.

Sony Xperia A Edge Ekran Genişliği

Sony Xperia A Edge, hafif oval bir tasarım ile birlikte geliyor. Telefonun ön kısmının hemen hemen tamamının ekrandan oluşması, hiç fiziksel tuş olmaması ve arka kısımda da bir TouchID bulunmaması ise, parmak izi okuyucusunun power tuşunun üzerinde olacağı veya iPhone X’dan tanıdık olduğumuz yüz tanıma sisteminin, yeni amiral gemisinde hayata geçeceği anlamına geliyor. %90’a yakın ekran gövde oranıyla birlikte, ince bir kasası olacak telefon, bu mana da Galaxy Note modelleri için de iyi bir alternatif olacak gibi. Zaten gelen bilgilere göre 6” büyüklüğünde 4K çözünürlüklü OLED bir ekran bekleniyor. Aynı zamanda Qualcomm’un yeni işlemcisi olan Snapdragon 845’e yer verilmesi beklenen telefonda, Android Oreo işletim sistemi ile birlikte 6GB kapasitesinde RAM bekleniyor. Bu oval tasarımda MicroSD kart desteğinin olması ise çok düşük bir ihtimal. Asgari depolama alanı kapasitesi ise, muhtemelen 32GB olacak.

Sony Xperia A Edge Çıkış Tarihi

Son olarak Xperia A Edge modelinde çift kamera bulunduğunu da ekleyelim. Zira resimlerde sol üst köşede çift bir kamera göze çarpıyor ancak işin güzel tarafı, bu kameranın çıkıntısız olmasında yatıyor. Çünkü hemen hemen diğer tüm dual kameralı telefonlarda bu kameralar tamamıyla çıkıntılı. Bir tek Sony, bu konuda oldukça ilerlemiş durumda. Telefonun tanıtım ve satış tarihi hakkında Mart ve Nisan tarihlerine işaret ediliyor fakat, MWC 2018’de ortaya çıkması daha güçlü bir ihtimal.

Sony Xperia A Edge Renk Seçenekleri

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir