Samsung Galaxy S9’dan İlk Sızıntılar Geldi!

Samsung’un Galaxy S8 reklamları sanal alemde ve bilboard’larda dönedursun, Galaxy S9 için de hummalı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bilhassa 2015-2016 yılından itibaren edge ve çerçevesiz ekranlar üzerine yoğunlaşan Samsung, Galaxy S9’da yine keskin detayları olan zarif ve şık bir akıllı telefon tasarlamak için uğraş veriyor. Tabi akıllı telefonlarda her şey görünüm değil, zira bu görünüme yakışır şekilde bir teknik kadro da gerekiyor. Bu konular üzerinde uzman olan ve teknoloji firmalarına yakınlığıyla bilinen Benjamin Geskin’de, bu çalışmalar içerisinde olacak ki, geçtiğimiz günlerde Galaxy S9 ile ilgili bazı haberler verdi.

Samsung Galaxy S9 Muhtemel Özellikler

Samsung Galaxy S9’un Bazı Teknik Özellikleri

Benjamin Geskin tarafından verilen bazı bilgilere göre, Samsung ,2019 yılında yeni amiral gemisini tanıtırken, yine büyük ekranlı model olan bir Plus versiyonuna yer verecek. Zaten yeni gelen akıllı telefon modellerinde, ister sektörün lider firmaları olsun, ister Uzak Doğu firmaları olsun, isterse de küçük kitlelere hitap eden akıllı telefon üreticileri olsun, artık tüm markalar standart ekranlı telefonların yanında, büyük ekranlı telefonlarına da yer veriyor, vermek zorunda kalıyor. Zira bunca yıl geçmesine rağmen, büyük ekran ve standart ekran konusunda  kullanıcılarında inatçı seçimleri devam etmekte. Yani standart ekranlı telefon kullanan birisi ısrarla büyük ekranlı telefon istemezken, büyük ekranlı telefon kullanıcıları ise standart ekranlara sıcak bakmıyor. Kısaca, Plus model geleneği, bundan böyle uzunca bir süre devam edecek gibi. Ekran konusundan ziyade, gelen bilgiler arasında Galaxy S9’un MicroSD kart desteğine sahip olacağı da belirtiliyor. Ancak maksimum depolama kapasitesi konusunda bir veri yok. Bu da demektir ki, yeni amiral gemisinde fiyat farkını depolama alanı konusunda değil, daha farklı konular üzerinde konuşacağız.

Samsung Galaxy S9 Beklenen Özellikler

 

Samsung, 2019 yılında tanıtacağı modelde, RAM konusunda da beklenen terfii’yi gerçekleştirecek. Buna göre, tıpkı Galaxy Note 8 modelinde olduğu gibi, Galaxy S9 modelinde de 6GB RAM’e tanık olacağız. Bu detayların yanı sıra, bizleri üzecek bazı bilgilere de yer veriliyor. Buna göre, ABD ve Çin hariç, diğer ülkelerde satışa çıkacak akıllı telefon modelinde, Exynos 9 Octa işlemcisi bulunacakken, bu iki ülkede ise Qualcomm Snapdragon 845’e yer verilecek. Eğer bu bilgi gerçek ise, demektir ki Türkiye’de Exynos 9 Octa işlemcili versiyonu kullanmak zorunda olacağız. Bu durum, elbette şirketin kâr politikası ile doğrudan ilişkili. Ayrıca 32GB depolama alanı yerine, minimum 128GB depolama alanı seçeneği olacağı da, bu konuda söylenen başka bir sızıntı olarak göze çarpıyor. Şimdilik Galaxy S9’un, diğer modellerden farklı olarak kendi içerisinde daha köklü değişikliklere sahip olan versiyonlar taşıyacağı aşikar. Bakalım ilerleyen aylarda bizleri ne gibi sürprizler bekliyor olacak. Bunu hep birlikte göreceğiz. Son olarak Galaxy S9‘un logosunun da paylaşıldığını yazımıza ekleyelim.

Samsung Galaxy S9 Logosu

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir