Samsung Galaxy S9 Hangi Özellikler İle Gelecek?

Samsung’un bilhassa son zamanlarda tasarladığı birbirinden şık ve göz alıcı amiral gemileri, sektöre yön veren akıllı cihazlar arasında geliyor. Note 7 krizinden sonra bu geliştirmeleri daha dikkatli şekilde yöneten firma, getirdiği bazı yenilikler ile diğer cihazlarda olmayan özellikler sağlamıştı. Buna örnek olarak, kavisli edge ekranlar, gelişmiş ön kameralar ve çerçevesiz panelleri verebiliriz. Nitekim Galaxy S8, her ne kadar malzeme kalitesi konusunda pek dayanıklı olmasa da, gerçekten de şık ve güçlü bir telefon oldu. Tabi bu gelişmeler yaşanırken, satış rakamları da Samsung’un yüzünü güldürdü. Bu da, Galaxy S9 için çalışmaların hızlanacağı anlamına geliyor. 2018’e girmemizle birlikte, cihaz hakkında bazı sızıntılarda iyiden iyiye duyulmaya başladı. Şimdi sizlerle bu beklenilen gelişmeleri paylaşacağız.

Galaxy S9 için beklenilen en yegane özellik, iPhone X’da çıkacağına kesin gözüyle bakılan, ancak hayal kırıklığı yaratan ekran üzerindeki parmak izi okuyucusu oldu. Nitekim bu özellik, hiç beklenmedik şekilde Çin’li bir akıllı telefon tedarikçisi olan Vivo’nun X20 modelinde ortaya çıktı. Tabi burada bahsettiğimiz Screen TouchID, ekranın herhangi bir yerinde bulunan bir buton değil, tamamıyla ekranın neresine dokunursanız dokunun parmak izinizi algılayacak bir panel. Muhtemelen bilindik amiral gemileri için geç kalınan bu özellik, Galaxy S9 ile karşımıza çıkacak.

Yeni Galaxy S9’un beklenilen bir diğer özellik ise, son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan dual kamera teknolojisi. Bilhassa Xiaomi’nin cihazlarında sıkça rastladığımız ve oldukça etkileyici performans sergileyen bu kamera, amiral gemilerinde de standart bir özellik olma yolunda ilerliyor. Bu konuda Sony’nin de çalışmalar yürüttüğünü zaten biliyoruz.

Samsung Galaxy S9 Çıkış Tarihi

Samsung’da beklenilen diğer bir özellik ise, Apple’ın oldukça iyi reaksiyonlar aldığı ve kullanıcılarını memnun eden sağlık uygulamalarıydı. Hatta nabız ölçer, adım sayar, kalori hesaplayıcı vb. sağlık ile ilgili uygulamaları akıllı telefonlarda oldukça sık görmemiz, bu özelliklerin artık telefonlara da geleceği anlamını taşıyor. Hali hazırda Samsung modellerinde bulunan kalp atış hızı takibi, stres ölçücü ve kandaki oksijen miktarını değerlendirme gibi özellikler, bu yıl yerini daha gelişmiş ve teferruatlı sensörlere bırakabilir. Şimdi bu bilgiler ışığında, beklenen yeni amiral gemisinin ortaya çıkan teknik özellikleri hakkında da bilgi verelim.

Galaxy S9’un Bilinen Teknik Özellikleri

Galaxy S9’un çift arka kameraya sahip olması beklenirken , bu kameraların diyafram aralıkları  f/1.5-f/2.4 arasında olacak.1000 fps’ye kadar ağır çekim özelliği olacak bu sensörler, görüntü kalitesi konusunda parmak ısırtacak. Bununla birlikte, ön kısımda ise 8MP kalitesinde göz tarayıcı özelliğine sahip bir kamera yer alacak.

Samsung Galaxy S9 Ekranı

Yine gelen bilgiler arasında, işlemci konusunda ise Samsung’un cesur bir adım atacağından söz ediliyor. PCB koduyla yeni bir baskılı devre kartının kullanılacağu bu işlemciler yine Exynos  mimarisini taşıyacak. Tabi işlemcide ki bu önemli değişikliğin yerden tasarruf etmek için kullanılacağı da bilinenler arasında.

Samsung, Galaxy S9’lar, eski nesil görüntü panellerine nazaran daha ince ve hassas olan  Y-OCTA teknolojisine sahip olacakken, bu panelin yine OLED olacağı konuşuluyor. Yani amiral gemisinde dokunuşlar daha iyi okunacak ve hassasiyet biraz daha yüksek olacak. Ekran konusunda ise, az öncede bahsettiğimiz gibi TouchID özelliğine sahip, Aegis Technology tarafından üretilen  5.77 inç ve 6.22  inç boyutlarında iki farklı boyut olacak.

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir