Samsung Galaxy S8 Active Özellikleri Nasıl Olacak?

Galaxy S8 Active Teknik Özellikler

Galaxy S8 Active Teknik Özellikler

Samsung‘un Galaxy S8 ile yakaladığı çıkış, firmanın batarya problemlerinden dolayı yakaladığı çalkantılı günleri geride bırakmasını sağladı. Elbette bunun altında büyük bir özveri ve cesur bir tasarım var. Zira telefonun gövdesi uzadı ve daraldı. Kimi kesimler bu tasarımı sert bir dille eleştirdi ancak gerçek şu ki, ön yüzde hiç düğme olmaması ve ekranın çerçeve oranının düşük olması, ister istemez kullanıcılarını cezbetti. Samsung yakaladığı bu çıkışı şimdilerde Samsung Galaxy S8 Active modeli ile taçlandırmayı düşünüyor. Bildiğimiz gibi Samsung’un Active serisi cihazları normal modellere göre daha dayanıklı ve sağlam oluyor. Ana modelden farklı olarak teknik özellikleri bir tık geri çeken Samsung, bunun yerine dış gövdesi sağlam modeller piyasaya sürüyor. Bu yılın dayanıklı Galaxy modeli olacak S8 Active‘in özellikleri hakkında da yeni haberler gelmeye başladı bile. Şimdi Galaxy S8 Active modeline şöyle yakından bir göz gezdirelim.

Samsung Galaxy S8 Active Hangi Özellikler İle Gelecek ?

Galaxy S8 Active’in Ekranı

Gelen bilgilere göre, yeni telefonun 5.8inç büyüklüğünde geniş bir ekranı olacak. 1440×2960 çözünürlüğünde olan bu ekranın piksel aralığı ise tam 568PPi değerinde. Üstelik Corning‘in son sürümü olan Gorilla Glass 5 dayanıklılığı da yine bu modelde kullanılmış olacak. Yeni ekran kalitesi bakımından gerek görüntü zenginliği olsun, gerekse dayanıklılık olsun, Samsung Galaxy S8 Active çıtayı en tepeye çıkaracak. Fakat gelen bazı bilgilere göre de, telefonun ön yüzünde home tuşu ile birlikte iki yardımcı tuş daha bulunacak. Bunun için kesin konuşabilmek  elbette şimdilik mümkün değil.

Samsung Galaxy S8 Active Ekranı

Samsung Galaxy S8 Active Ekranı

Galaxy S8 Active’ın Genel Özellikleri

Samsung, yeni akıllı telefonunda hemen hemen her alanda oldukça cömer davranmış. Zira telefonda sekiz çekirdekli Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 işlemci bulunuyor. Bunlardan ilk dördünü 1.9GHz hızında çalışan Kryo tabanlı işlemci oluştururken, diğer dördünü ise 2.35GHz hızında çalışan yine Kryo tabanlı işlemciler oluşturacak. Adreno 540 grafik işlemcisi ile birlikte 4GB RAM kapasitesine sahip olacak telefonun minimum depolama alanı kapasitesi ise 64GB olarak tahmin ediliyor. Zaten son çıkan üst sınıf akıllı telefon modellerinde artık 16GB‘ın yavaş yavaş silinmeye başladığını görebiliyoruz. Sonuçta gelişmiş kameraların böyle ufak depolama alanları ile tam verimli çalışabilmesi pekte mümkün değil. Kamera demişken, Samsung Galaxy S8 Active‘in kamera özelliklerini de biraz detaylandıralım.

Galaxy S8 Active’in Kamera Özellikleri

2017’nin en dayanıklı ve üst düzey akıllı telefonlarından birisi olacak Galaxy S8 Active‘in 12MP değerinde, f/1.7 diyafram aralığına sahip OIS destekli bir arka kamerası bulunacak. 1/2.5″ sensör boyutu ile birlikte 2160p@30fps hızında 4K video çekimleri de bu kamera ile yapılabiliyor. Şimdi gelelim ikinci kameraya. Cihazın ön kısmında yer alan diğer kamera, 8MP çözünürlüğünde, f/1.7 diyafram aralığına sahip 1440p@30fps çekim gücüne sahip. Genel anlamda kamera açısından telefon rakiplerini pek geçemiyor fakat, mevcut özellikleri ile birlikte oldukça iyi bir noktada duruyor ve oldukça yeterli seviyede.

Samsung Galaxy S8 Active’i Diğerlerinden Ayıran Özellikler Neler?

Daha önce Samsung Galaxy S8‘in dayanıklılık ve teknik özellikleri açısından kısmen iyi bir telefon olduğunu, fakat kasa yapısı nedeniyle darbelere karşı, rakiplerinden biraz zayıf kaldığını belirtmiştik. İşte bu önemli fark, Galaxy S8 Active ile minimum seviyeye indiriliyor. Çünkü yeni cihaz suya ve toza dayanıklı olmanın yanı sıra, darbelere karşı da ekstra güç vadediyor. Bununla birlikte, diğer Active modellerinden farklı olarak, bu yılki modelin teknik özellikleri açısından ana modelden zayıf olmak yerine daha güçlü olacağını da söyleyebiliriz. Çünkü telefondaki bataryanın S8 modeline nazaran daha yüksek kapasiteli olacağı konuşulan iddialar arasında. Şimdilik tek temennimiz, cihazın ülkemizde de satışa sunulması. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi haberler alacağız.

Samsung Galaxy S8 Active Tasarımı

Samsung Galaxy S8 Active Tasarımı

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir