Pokemon GO Oynamak ve Oyun Hakkında Herşey

Pokemon GO oyununu indirdikten sonra başlarken öncelikle her oyunda olduğu gibi login olmanız gerekiyor. Bunun için ise iki alternatif üyelik tipi mevcut. Bunlardan birincisi Google Hesabı, ikincisi ise yeni kurulan Pokemon Trainer Clup sistemi. Bu sisteme üye olan kullanıcılar ilerleyen zamanlarda özel pokemonları indirebilme ve özel güçlere sahip olabilme ayrıcalığına sahip olacaklar. Çünkü tüm kullanıcıların oyuna alışması ve başlangıç aşamasında zorlanmaması için Google oturum açma seçeneğinin eklenmesi düşünülmüş. Oyun tam anlamıyla yerli yerine oturduktan sonra artık kendine özel bir üyelik sistemi sayesinde tek login sistemine geçilme ihtimali oldukça yüksek. Bu nedenle henüz başlangıçta Pokemon Trainer Clup sitesinde üyelik almakta fayda var.

Pokemon GO Karakter Oluşturma

Pokemon GO Karakter Oluşturma

Pokemon GO Oyununa Başlangıç ve İlk Deneyimler

Pokemon GO oyununa başarlarken öncelikle kendiniz için bir karakter oluşturuyorsunuz. Tıpkı  Fotball Manager oyunlarında teknik direktör siması seçmek gibi, kendi oyun karakterinizin dış görünüşünü oluşturduktan sonra oyuna başlıyorsunuz. Zaten daha önce Knight Online, Metin2  vb. oyunları hayatında birkez bile görmüş insan bu oyunda rahatlıkla bir karakter oluşturabilir. Karakter oluşturduktan sonra ise karşınıza oyuna başlayacağınız starter pokemonu seçiyorsunuz. İlk etapta karşınıza Sikörtıl,Balbasar ve Çarmendır pokemonları çıkıyor. Bizler dilerdik ki Pikaçu çıksın ancak malesef öyle olmuyor. Ama üzülmeye gerek yok çünkü harita üzerinden oyunda pokemon ararken en çok ortaya çıkan pokemonlardan birisi Pikaçu oluyor. Oyuna başlarken, nasıl pokemon bulurum, nereyi tıklamalıyım, pokemonu nerede aramalıyım, babam böyle kek yapmasını nerden öğrendi, annem pilav yaparken hangi yağı kullanıyor gibi sorular için ise başlangıçta antrenörünüz size cevaplar veriyor ve oyunu kavramanız için yol gösteriyor.

Pokemon GO Login

Pokemon GO Login

Pokemon GO’da Pokemon Yakalama

Pokemon GO oyununa biraz aşina olduktan sonra artık pokemon avına çıkabiliyorsunuz. Sanıldığı gibi pokemon bulmak için çıkıp mahallede filan gezmenize gerek yok çünkü dizinizin üstünde bile aniden bir pokemon belirebilir. Zaten oyun içerisinde yakınlarda bir pokemon olduğunda titreşim yolu ile oyun içerisinde uyarı alabiliyorsunuz. Pokemonu ekranda gördükten sonra ekranın altında beliren poki topunu pokemona doğru parmağınızla istabetli bir şekilde fırlatarak pokemonu yakalamaya çalışıyorsunuz. Ama buraya dikkat.! Çünkü sanıldığı gibi sayısız atış hakkınız yok. Belli sayıda poki topunuz var ve bu topları isabetli atmaya özen göstermeniz gerekli.

Pokemon GO Pokemon Nasıl Yakalanır

Pokemon GO Pokemon Nasıl Yakalanır

GYM Center ve Pokestop’lar

Oyun içerisinde belirlenen iki farklı geliştirme merkezi bulunuyor. Bunlar  GYM Center ve Pokestop olarak adlandırılmış. GYM Center’a girebilmeniz için seviye beş pokemonlara sahip olmanız gerekiyor. GYM Center’ların esas amacı ise vs. karşılaşmalar yapmanıza olanak sağlamak. Yani oyun içerisinde başka oyuncuların pokemonları ile kendi pokemonlarınızı çarpıştırabiliyorsunuz. Bu açıdan bakıldığı zaman, GYM Center’da pokemon seçerken CP ile başlayan güç seviyesine dikkat etmenizde fayda var. Çünkü pokemonlarınızın hamlelerindeki etkinlik burada kategorize edilmiş durumda oluyor. Ancak henüz telefonları eşleştirerek pokemon savaştırma yada oyun içerisinde arkadaş ekleme gibi bir seçenek olmadığını da sözlerimize ekleyelim.

Pokemon GO Pokestop

Pokemon GO Pokestop

Pokestop’larda ise bir çeşit çarkı felek oyunu bulunuyor. Karşınızdaki dairesel nesneyi çerivirdikten sonra hediyeler kazanabiliyorsunuz. Bu hediyeler ne diye soracak olursanız, pokemon yumurtası ve poki topu bunlardan bazıları diyebiliriz. Pokemon yumurtası ilerleyen zamanlarda çatlıyor ve içerisinden çıkan yeni pokemonlara sahip oluyorsunuz, poki topları ise ekstra pokemon yakalamak için fırlatmalık toplar anlamına geliyor elbette.

Pokemon GO Download

Pokemon GO Download

Oyundaki Belli Başlı Terimler ve Anlamları

  • Bag Upgrade: Çanta hacminizi arttırarak daha fazla itemi içerisine sokmanızı sağlayan eklenti.
  • Egg İncubator: Pokemon yumurtaları için kuluçka alanı. Yumurtaların çatlaması için belli mesafeyi GPS üzerinden gitmeniz gerekiyor.
  • Potion: Pokemonlara hızlı özellikler kazandıran eklenti. Örneğin daha hızlı büyüme, daha hızlı iyileşme gibi.
  • Pokemon Storage Upgrade: Sahip olabileceğiniz pokemon sayısını arttırmanızı sağlayan eklenti.
  • Revive: Savaş sırasında bayılan pokemonlara %100 health vererek onları yeniden iyileştiriyor.
  • Licence: Yakınlardaki pokemonları kendinize çekmek için kullanılan bir eklenti.
  • Lucky Egg: Bu eklenti sayesinde pokemon yakalarken ekstradan deneyim puanı kazanıyorsunuz.
  • Luret Module: Pokestop’ları kısa bir süreliğine harita üzerinde uzak mesafeden yanı başınıza getiren eklenti.
Pokemon GO GYM Center

Pokemon GO GYM Center

Bir diğer başlıkta Call Of Duty Advanced Warfare konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Başlıklar:

  • Pokemon go arkadas ekleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir