Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Pokemon GO Oyunu

Pokemon GO Oyunu

Çocukluğumuzun efsane çizgi dizisi pokemon, seneler sonra yeniden severleriyle buluştu ve milyonlarca kişi tarafından sevinçle karşılandı. Ancak efsane çizgi dizi bu kez çok daha farklı bir şekilde severleriyle etkişelecek. Pokemon GO adıyla mobil oyunlar platformuna merhaba diyen dizi,aslında bir mobil oyundan çok daha fazlasını sunuyor. Şimdi Pokemon GO‘nun detaylarına inip oyun hakkında biraz bilgi verelim.

Pokemon GO Nedir? Nasıl Oynanıyor?

Pokemon GO, oyuncuların sanal platform üzerinden etkileşimli olarak online bir şekilde oynanan ve gerçek hayatta da desteklenen haritalarda pokemon yakalamayı sağlayan bir oyun. Pokemon GO oyununda bazı ülkelerden bazı gerçek haritalar bulunacak ve bu haritaların desteklendiği bölgelerde oyun gerçek hayatla eş zamanlı olarak pokemon macerası yaşamanızı sağlayacak. Daha anlaşılacak bir şekilde açıklayacak olursak; oyunu açtıktan sonra yolda yürürken cihazınızın kamerası açılacak ve kameranın görüntüsünü aldığı yerlerde, kaldırım kenarlarında sokak aralarında vb. yerlerde cep telefonunun ekranında pokemon göreceksiniz. Daha sonra oyun üzerinden kamerada beliren pokemona poki topu fırlatarak onu yakalayabileceksiniz. Bu efektif uygulama ile yakaladığınız pokemonu oyun içerisinde geliştirecek ve savaş kabiliyetleri kazandırabileceksiniz. Devamında ise diğer oyuncularla karşılıklı vs yaparak oyunda büyüyebilirsiniz.

Pokemon GO Nasıl Oynanır

Pokemon GO Nasıl Oynanır

Pokemon GO Hangi Dilleri ve Hangi Haritaları Destekliyor ?

Pokemon GO, maalesef Türkçe dil desteğine ve Türkiye haritası desteğine sahip olmayacak. Daha çok Avrupa ve Uzak Doğu ülkeleri destekleyecek olan oyun, Android ve İOS platformlarından ücretsiz indirilip oynanabiliyor. Fakat Türkiye üzerinden İOS kullanıcıları ancak konum bilgilerini Avrupa ülkelerinden birini seçerek yapabilir. Yani Apple Store üstünden konumuzu Türkiye olarak değil mesela İngiltere olarak seçip oyunu indirebilirsiniz. Windows Phone desteği ise şimdilik yok ancak ilerleyen zamanlarda olurmu bilinmez. Bunu bekleyip göreceğiz.

Pokemon GO İndirme

Pokemon GO İndirme

Pokemon GO Plus Nedir?

Yeni oyun ile birlikte birde Pokemın GO Plus adı altında bir bileklik geliyor. Bir çeşit akıllı saati andıran bu bileklik sayesinde oyuna girmeden oyun içerisindeki bildirimleri alabiliyoruz ve konum bilgisi ile oyuna veri aktarabiliyoruz.

Bir diğer başlıkta Call Of Duty Advanced Warfare konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Başlıklar:

  • pokemon go nasil oynanir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir