PlayStation VR Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Sony PlayStation VR Nasıl Kullanılır

Sony PlayStation VR Nasıl Kullanılır

2016’ya girmemizle birlikte bilim kurgu filmlerinde sıkça gördüğümüz sanal gerçeklik araçları da yavaş yavaş günlük hayattaki yerlerini almaya başladı.

PlayStation VR Kullanımı

PlayStation VR Kullanımı

Bunlardan ilki ise Sony tarafından geliştirilen yeni oyun konsolu PlayStation VR. Kimi gelen haberlere göre PlayStation 4 ile birlikte sunulacak bir çeşit aparat olarak lanse edilirken, kimi uzmanlara göre ise PlayStation VR başlı başına farklı bir oyun platformu olacak.Peki işin aslı ne? PlayStation VR tam olarak nedir? İşte konu hakkındaki diğer bilinenler.

PlayStation VR Nedir

PlayStation VR Nedir

Öncelikle belirtelim ki, Sony tarafından yapılan açıklamaya göre yeni PlayStation VR, 5 Ocak’ta Vegas‘ta yapılacak olan etkinlik ile resmi anlamda tanıtılacak ve 2016’nın ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Fakat şimdiden konu hakkında birçok soru yanıtını buldu bile. Sony PlayStation VR, PlayStation oyun konsoluna bağlanan ve eğlenceyi başka bir boyuta taşıyan bir çeşit stand diyebiliriz. Temelini daha gerçekçi bir oyun deneyimine dayandıran konsol, 3D ses özellikleri ile de bu tezini destekliyor.

Sony PlayStation VR Destekli Oyunlar

Sony PlayStation VR Destekli Oyunlar

Sony PlayStation VR, bilhassa savaş oyunlarında aksiyonu ikiye hatta üçe katlayacak bir ürün. Çünkü başınızı ne yöne çevirirseniz çevirin, kendinizi 360 derecelik bir maceranın içerisinde bulacaksınız. Bu fikir elbette yeni değil. Zaten bu konsol üzerinde çalışan ilk firma da Sony değil aslında. Geriye dönük bir araştırma yaptığımız zaman HTC ViveOculus Rift ve Samsung Gear VR gibi benzeri ürünlerle karşılaşabiliyoruz. Şimdilik konu hakkında bunları söylemekle yetinebiliriz ancak birkaç gün içinde ürün fiyatları dahil, tüm detayları ile birlikte sizlere Sony PlayStation VR’ı anlatacağız.

Bir diğer başlıkta En İyi Web Tarayıcı Hangisi? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir