Otomatik Pilotlar İçin Sony Kameraları Kullanılacak

Sony teknoloji sitesini hepimiz biliriz. Çok kaliteli işler çıkaran Sony zaten şuan kullandığı kamere teknolojisi ile en iyi kameralara sahip. Bu özelliklerini, otomatik pilotla ulaşım sağlayan araçlarda, güvenlik yöntemlerini yükseltmek için HDR özellikli kameralar yerleştirerek sağlayacak. Otomatik pilotla giden araçlar genelde mağara çıkışlarında ki ışık geçişlerinde sorun yaşarlar. Sony buna HDR kameraları ile çözüm sağlayacağını söylüyor.

sony-otomatik-pilot-teknolojisi-olan-araclarda-guvenlik-icin-isik-sabitleme-degeri-cok-yuksek-hdr-kamerasini-duyurdu-1492007364

 

Son birkaç yıldır araç kameraları daha da gelişiyor. Kamera demek araba için bir göz demek. Bu göz ne kadar kaliteli olursa yolculuk o kadar sağlıklı olur. Hele ki bu otomatik pilot ile çalışan araçlarda daha da önem arz ediyor. Otomatik pilot ile çalışan araçların kamerasında genellikle, yol işaretleri, araçların ve insanları izlerken baya önemli kameralar eğer kamera iyi değil ise yüksek ışık veya titreyen led’ler sorun oluşturabilir.

 

İşte tam bu sorunu çözecek kameralara sahip olan Sony yeni otomativ kamera alıcısıyla, yüksek hassasiyet, HDR kapasitesi ve anti-flicker özelliklerini tasarladılar. Bu otomatik pilotlu araçların, uygun olmayan koşullarda kaliteli çalışması için oluşturduğu özelliklerle ışığa karşı direnç kazanacak.

sony yeni kameralar

Bu en büyük sorun olan tünel çıkışları aslında tam olarak şöyle oluşmakta; tünel boyunca karanlık bir ortam ile gidilirken, tünel çıkışında bizi karanlık ortam karşılıyor. Bu yüzden her yer bembeyaz oluyor ve hiçbir şey gözükmüyor. Fakat Sony kameraları hem HDR özellikleri ile hem de titreşim engelleme özellikleri ile net görüntüler sunmaya çalışıyor.

 

Kameralar 2.45 megapiksel çözünürlüğe sahip, düşük gelebilir ama bu kameralar dolunay gecesi ışıklarını çalıştırmadan trafik levhalarını veya yoldaki insanları görebilmesi için 0.1 lux düzeyindeki ışık hassasiyetleri mevcut. 120 db HDR değerlerine sahip olan kameralar, şehri, caddeleri, sokakları görebilmek için yeterli.

 

Sony, tahmini olarak 2018 Mart ayında sensörleri kullanmaya başlayacak.

Bir diğer başlıkta Çizik CD ve DVD'ler Nasıl Onarılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir